Çöken iskele tehlike saçıyor

Mersin'de kötü hava koşullarına dayanamayarak çöken 'T iskele' ölüme davetiye çıkarıyor. Sadece 'girilmesi yasaktır' tabelası konularak tehlike önlenmeye çalışılıyor

Çöken iskele tehlike saçıyor
Mersin'de Kültür Parkı içerisinde bulunan T iskele, olumsuz hava şartları nedeniyle çöktü. Belediye ekipleri iskelenin girişine 'Dikkat! Bölgeye Girmek Tehlikeli ve Yasaktır' yazılı bir tabela koydu. Gezinti sırasında iskeleye çıkan vatandaşların can güvenliği tehlikeye girerken, iskelede herhangi bir onarımın yapılmaması da tepkilere yol açtı.

KALDIRILSIN VEYA ONARILSIN
İskelenin acilen onarılması veya kaldırılmasını isteyen vatandaşlardan Muhammed Dakdak, "Buraya balık tutmak için geliyorum. İskele yıkılmadan önce de burası tehlikeliydi. İnsanların denize düşmelerini önleyecek herhangi bir korkuluk yoktu. Bir de çöküntü olunca her an bir facia olmasından korkuyoruz. Bir talela konulmuş ama bu yeterli önlem değil" dedi.

UYARILAR CAYDIRICI OLMALI
Sahil bandında her gün spor yaptığını kaydeden Tolga Acekse (23) ise Büyükşehir Belediyesi'nin iskele girişine uyarı tabelasının koymasının caydırıcı olmadığını öne sürerek, "Büyükşehir üzerine düşeni yapmış gibi görünüyor ama yeterli değil. Ne yaparsanız yapın insanlar iskeleye çıkar. Bu yüzden ya iskelenin onarılması gerek, ya da tümden ortadan kaldırılması" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN