Kablo çalmaya girdi 15 bin watt çarptı

Kablo çalmaya girdi 15 bin watt çarptı
Tarsus'ta TEDAŞ'a ait trafodan kablo ve bakır donatı hırsızlığı yapmak isteyen şahıs, elektrik akımına kapılıp yaralandı. Olay esnasında trafoda patlama meydana gelirken 6 mahalle elektriksiz kaldı. Cumhuriyet Mahallesi'nde D-400 Karayolu kenarında bulunan trafoya girerek 15 bin KW'lık akımı hiçe sayan hırsız, trafolar üzerinde akım geçişini sağlayan bakır donatıları sökmeye başladı.

GÜRÜLTÜYLE PATLADI

Trafo içinde yaklaşık 20 dakika boyunca bakır bara'ları söktüğü öne sürülen A.T. (33) trafonun büyük bir gürültü ile patlamasına neden oldu. Patlamanın etkisiyle savrulan ve yaralanan A.T. yaklaşık 6 mahallenin elektriksiz kalmasına neden oldu. Canını hiçe sayarak trafoya giren ve kazayı şans eseri yaralı olarak atlatan hırsızlık şüphelisi A.T. olay yerine çağrılan Acil 112 ekipleri tarafından trafodan çıkartıldı.

GÖZALTINA ALINDI

Ambulans ile Tarsus Devlet Hastanesi'ne kaldırılan A.T. , olayla ilgili araştırma yapan polis ekipleri tarafından gözaltına aldı. Şüphelinin bakır bara ve kablo çalmak için girdiği trafoda TEDAŞ çalışanları hasar tespiti yaparken trafoların 15 KW enerji kapasiteli olduğunu ifade ettiler. TEDAŞ ekipleri tarafından yapılan çalışmanın ardından karanlığa gömülen mahallelere yeniden elektrik verildi.
BİZE ULAŞIN