Kent Konseyi şehir içi ulaşım sorununu tartıştı

Kent Konseyi şehir içi ulaşım sorununu tartıştı
Gaziantep Kent Konseyi 4. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Yaklaşık 3 saat süren kurulda Gaziantep'in ulaşım mastır planı yetkililer tarafından gündeme getirildi. Ulaşımda yaşanan sıkıntıları ana başlıkları ile sıralayan Kent Konseyi Başkanı Mehmet Aslan, genel kurul üyelerinin desteği ile Gaziantep'in sorunlarına çözüm üretmeye çalıştıklarını ifade etti. Bin 30 kişinin gönüllü olarak kent konseyinde çalıştığını anımsatan Aslan, Öncellikli hedeflerinin şehir içi trafik olduğunu söyledi.

DESTEK İSTEDİ
İmar Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan şehrin "Ulaşım Mastır Planı" ile ilgili bir sunum yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, bunun sadece belediyenin girişimleri ile çözümlenemeyeceğini ve herkesin destek vermesi gerektiğine dikkat çekti. Trafiğin insan vücudunda dolaşan bir kan gibi olduğunu belirten Şahin, "Kentimizdeki nüfusun yüzde 85'i kent merkezinde toplanıyor. Bu açıdan da trafikte istenmeyen sıkıntılar olabilir" dedi.

GEÇMİŞİTEN GELEN SIKINTILAR

Organize Sanayi Bölgesi ve Küçük Sanayi Sitesi'ne günlük 180 bin kişinin gidiş ve geliş yaptığını, 929 toplu taşıma aracı ile günlük 660 bin kişinin taşındığını anımsatan Şahin, birçok bulvarın 4 şerit ile başlayıp sonra 2 şerite düştüğünü ve bunun sıkıntılarını yaşadıklarını kaydetti. Özdemirbey Caddesi, Ali Nadir Bulvar ve Gaziantep Üniversitesi kavşaklarının bunlara birer örnek olduğunu belirten Şahin, geçmişte yaşanan bazı sıkıntıların bugün trafikte aksamalar neden olduğuna vurgu yaptı.
BİZE ULAŞIN