Mersin makûs talihini yenecek

Erdemli'de muhtarlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Mersin'in makûs talihini yenmesi gereken günler geldi" dedi

Mersin makûs talihini yenecek
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli ilçesinin 16 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek, muhtarlardan mahallerinin sorunlarını dinledi. Hayata geçireceği projeler hakkında bilgi veren Başkan Kocamaz, "Mersin'in makûs talihini yenmesi gereken günler geldi" dedi.

SUSUZ KÖY KALMAYACAK

Yeni çıkan Büyükşehir Yasası ile Mersin Büyükşehir'in ilk defa bu kadar geniş bir hizmet alanına sahip olduğunu hatırlatan Başkan Kocamaz, "Biz bu nedenle Kurucu Belediye Başkanı görevini sürdürüyoruz. Yasanın boşluklarından, eksikliklerinden ya da ilk defa uygulanmasından dolayı hizmette aksama olabilir. Önümüzdeki dönemde Mersin'de asfaltsız yol kalmayacak. 5 yıla kalmadan susuz köy bırakmayacağız. Sulama birliği oluşturan köylerin sulama problemlerinin çözümünde yardımcı olacağız" diye konuştu.

MUHTARLARA BİLGİSAYAR
İlçelere sebze hali ve otogar yapacaklarını kaydeden Kocamaz, "Ayrıca bütün muhtarlarımıza bilgisayar temin edeceğiz ve muhtarlık binası olmayan mahallelere, muhtarlarımızın daha iyi hizmet vermeleri için bina yapacağız. Hazır binalar varsa gerekli düzenlemeleri yapıp muhtarlarımıza teslim edeceğiz. Bizler daima koşarak, azim ve kararlılıkla hareket ediyoruz. Çalışan her zaman kazanır. 5 yıllık dönem sonunda Mersin halkının karşısına alnımızın akıyla çıkacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN