Bu rögarlar ölüm kokuyor

Adana'da üç tekerlekli elektrikli bisikleti ile rögar kapağına çarparak savrulan ve bir kamyonun altında kalan İshak Akdağ'ın ölümünden sonra gözler kent merkezindeki rögarlara çevrildi

Bu rögarlar ölüm kokuyor
Adana'da üç tekerlekli elektrikli bisikletiyle işe giderken yükseltisi yol seviyesinden fazla olan bir rögar kapağına çarparak dengesini kaybeden ve arkadan gelen kamyonun altında feci şekilde ezilen 66 yaşındaki İshak Akdağ'ın ölümü, gözleri kent merkezindeki rögar kapaklarına çevirdi. Arkadaşlarımız kentin dört bir yanında rögar avına çıktı. Karşımıza çıkan sonuçlar dehşet vericiydi. Rögarların kimi yerde yol seviyesinden çok yüksekte, kimi yerde ise 15 santim çukurda olduğu ortaya çıktı.

"BAŞKA CANLAR YANMASIN"
Seyhan ilçesi Sarıhamzalı Mahallesi'nde oturan 5 çocuk babası İshak Akdağ, işyerine giderken kardeşine ait üç tekerlekli elektrikli bisikletiyle yükseltisi yol seviyesinden fazla olan bir rögar kapağına takıldı. Dengesini kaybederek yere düşen yaşlı adam, arkadan gelen Zeki İpek'in kullandığı briket yüklü kamyonun tekerlekleri altında kalarak can verdi. İshak Akdağ'ın çocukları babalarının ölümüne neden sorumlular hakkında dava açmaya hazırlanıyor. Acılı aile, "Şu an acımızı yaşıyoruz. En kısa sürede dava açacağız. Bizim canımız yandı başka canlar yanmasın" diyor.

RÖGAR AVINA ÇIKTIK
Bu kazadan sonra arkadaşlarımız kentin dört bir yanında rögar avına çıktı. Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerinde cadde ve sokak gezen arkadaşlarımız korkunç gerçeği ortaya çıkardı. Hemen hemen her cadde ve sokakta rögar kapaklarının kimi yol seviyesinden çok yüksekte kimi ise yerden 10-15 santim çukurda. Buralardan geçen otomobil, motosiklet ve bisiklet sürücülerinin kaza yapmamaları adeta mucizeye kalmış durumda. Sürücüler, birilerinin canı yanmadan Büyükşehir Belediyesi'nin rögarlar konusunda acil önlem almasını istedi.
BİZE ULAŞIN