HKÜ'de çocuklar için 4'üncü dönem başladı

HKÜ'de çocuklar için 4'üncü dönem başladı
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) bünyesinde, geleceğin bilim adamlarının yetiştirilmesi amacıyla kurulan ve Üstün Yetenekliler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan 4'üncü dönem Çocuk Üniversitesi hizmete girdi. Uygulama kapsamında 'Bilim Atölyesi Çalışması' yapılıyor. 1 hafta boyunca hafta içi devam edecek olan 'Çocuk Üniversitesi - Bilim Atölyesi' yarın sona erecek.

ELEŞTİREL DÜŞÜNME

10-14 yaş grubundaki üstün yetenek ve zekaya sahip öğrencilerin bilimsel araştırmalara aşinalık kazanması ve geleceğin bilim adamlarının yetiştirilmesini amaçlayan Çocuk Üniversitesi, HKÜ'de gerçekleştirilen törenle başladı. HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "4'üncü dönem Çocuk Üniversitemizi açarak çocuklarımızın üniversiteyi tanımalarını, bilim ve sanatın eğlenceli boyutuyla tanışmalarını sağlamanın yanı sıra çocuklarımıza yaparak, yaşayarak ve eğlenerek bilimsel ve eleştirel düşünme ve yaratıcılık becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

'BABA ÜNİVERSİTESİ'
Prof. Dr. Rektör Yılmaz ayrıca "HKÜ olarak, topluma karşı sorumluluklarımızın farkındayız. Üniversite ile toplumun bağlarını güçlendirmek için toplumsal duyarlılık projelerine devam edeceğiz. Toplumsal kalkınma için toplumun tüm kesimlerinin topyekun ve sürekli öğrenmesi gerekmektedir. Bu sebeple benzer projelerimiz Baba Üniversitesi, Sanayi Üniversitesi şeklinde devam edecek" dedi.
BİZE ULAŞIN