Lige döndü

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Bursaspor maçında kaybetmeyi göze alıp yedek ağırlıklı bir kadroyla saha çıktıklarını söyleyerek, "Tüm gücümüzü lige vereceğiz" dedi

Lige döndü
Ziraat Türkiye Kupası'nda sahasında Bursaspor'a 5-0 mağlup olan Mersin İdmanyurdu büyük üzüntü yaşıyor. Teknik direktör Rıza Çalımbay, eksikler nedeniyle Bursaspor maçını kaybetmeyi göze aldıklarını ve bu nedenle genç, fazla forma şansı bulamayan oyunculardan kurulu bir kadroyla sahaya çıktıklarını söyledi.

KUPADA BEKLENTİSİ YOK
Çalımbay, Türkiye Kupası'ndan fazla bir beklentilerinin olmadığını kaydetti. Transfer yasağı nedeniyle takıma takviye yapamadıklarına dikkat çeken tecrübeli teknik adam Çalımbay, "Bu nedenle fazla forma şansı bulamayan arkadaşlarımızdan yararlanmamız gerekiyor ancak bu arkadaşlarımızın gücü bu değil" dedi.

"KAYBETMEYİ GÖZE ALDIM"
Çalımbay, kupa maçında bu oyunculardan beklediği performansı alamadığını söyledi. 5-0'lık skoru beklemediklerinin altını çizen Çalımbay, "Bariz hatalar yaptık. Arkadaşlarımızın kendi kapasitelerine gelmesi gerek. Yedek ağırlıklı bir kadroyla maça çıkarak kaybetmeyi göze aldım. Çünkü bu arkadaşlarımızı kazanmak istedik" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN