Felçli ağabeylerini kurtaramadılar

Felçli ağabeylerini kurtaramadılar

Adana'da bir evde elektrik kontağından çıkan yangında felçli olan Mustafa Yağcı hayatını kaybetti. Yakınları, alevlerin arasından alamadıkları Yağcı için gözyaşı döktü

  • Güney
  • Perşembe 30.01.2015
Adana'da bir evde elektrik kontağından çıkan yangında ailesi tarafından çıkarılamayan felçli Mustafa Yağcı (61), yanarak hayatını kaybetti. Ağabeyini kaybeden Azize Yağcı, "Onu kurtaramadık, yüreğim yanıyor. Ben de öleyim beni de onun yanına götürün" diyerek ağıtlar yaktı.

DUMANDAN UYANDI

Olay, Güzelyalı Mahallesi'nde meydana geldi. Mevlide Yağcı (90) ile çocukları Mustafa, Şerif, Mehribar ve Azize Yağcı'nın yaşadığı evde elektrik kontağından yangın çıktı. Uyuyan aile yangını fark etmedi ve evi kısa sürede alevler sardı. Aşırı dumanın etkisiyle uyanan Azize Yağcı annesi ile kardeşlerini kaldırdı. Aile felçli olan kardeşleri Mustafa Yağcı'yı dışarıya çıkartmak istedi ancak alevler evi sardığı için başaramadılar. Anne ile üç çocuğu güçlükle kendilerini dışarı atarken Mustafa Yağcı çıkamadı.

AĞITLAR YAKTI
Eve giren itfaiye ekipleri Mustafa Yağcı'nın cansız bedeniyle karşılaştı. Ağabeyinin öldüğünü öğrenen Azize Yağcı, "Ağabeyimi kurtaramadık. O felçliydi onu çıkaramadık. Yüreğim yanıyor. Beni de ağabeyimin yanına götürün" diyerek ağıtlar yaktı.

BİZE ULAŞIN