Hemşire Mehtap kayıplara karıştı

Adana'da tanıdığı bir taksiciden borç para almak için evden çıkan 4 çocuk annesi Mehtap Üredi'den 20 gündür haber alınamıyor

Hemşire Mehtap kayıplara karıştı
Adana'da 20 gün önce kayıplara karışan evli ve 4 çocuk annesi Mehtap Üredi'nin (27) hayatından endişe eden anne Figen Bilgeç, "Damadım madde bağımlısı. Kızıma şiddet uyguladığı için 3 ay evden uzaklaştırma cezası aldı. 20 gün önce kızım tanıdığımız bir taksiciden 20 lira almak için evden çıktı ve bir daha geri dönmedi. Kızımın hayatından endişe duyuyorum" dedi.

ANNESİNE SIĞINDI

Kamu hastanesinde ebe hemşire olarak çalışan Mehtap Üredi, 6 yıl önce ailesinin karşı çıkmasına rağmen Adem Üredi'yle kaçarak evlendi. Çiftin birer yaş arayla 4 çocukları oldu. İddiaya göre madde bağımlısı Adem, eşine şiddet uygulamaya, maaşına el koymaya başladı. Dayanacak gücü kalmayan Mehtap, üç ay önce 4 çocuğunu kayınvalidesine bırakarak annesinin evine yerleşti.

"BENİ VE KIZIMI DARP ETTİ"
Kızının boşanma davası açtığını söyleyen anne Figen Bilgeç, "Bu evliliğe karşı çıkmıştım ama dinletemedim. Kızım devlette hemşire olarak çalışıyordu. Kocası yüzünden memuriyetinden oldu. Özel bir hastaneye girdi. Madde bağımlısı kocası tüm parasını alıyordu. Kredi bile çektirmiş. Özel hastanede çalışmaya başlayan kızım kocası yüzünden işinden oldu" diye konuştu.

PARA ALMAYA GİTTİ

Olay günü kendisinin Ankara'da olduğunu söyleyen anne Figen Bilgeç, "Kızım telefonla arayıp yiyecek alacak paralarının olmadığını söyledi. Bende tanıdığımız taksici Levent'i arayıp 20 lira vermesini söyledim. Taksici kızımı her zamanki yerin biraz uzağına çağırmış. Bir daha geri dönmedi. Hayatından endişe ediyorum. Mutlaka olayda damadımın parmağı var" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN