Çocuk istismarına karşı güç birliği

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan çocuk istismarının toplumun kanayan yarası olduğunu belirterek, "Bu yüzden hep birlikte mücadele etmeliyiz" dedi

Çocuk istismarına karşı güç birliği
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, cinsel istismara uğrayan çocukların, ikincil örselenmesini en aza indirmek için kurulan Çocuk İzlem Merkezi'nde (ÇİM) kayıt altına alınan ifadeler ile yapılan adli ve tıbbi işlemlerinin çok önemli olduğunu belirterek, "Çocuk istismarı toplumun kanayan yarası. Cinsel istismar mağduru çocukların söyledikleri kadar söylemedikleri, gözyaşları bile yargı makamlarımızı bu konuda karar verme noktasında çok destekliyor" dedi.

DAHA ETKİN OLACAK
Çocuk istismarının önlenmesi ve istismara uğrayan çocuklara bilinçli ve etkin bir şekilde müdahale etmek amacıyla Adana'da 2012 yılında hizmete giren Çocuk İzlem Merkezi'nin (ÇİM) daha etkin hale getirilmesi için güç birliği toplantısı düzenlendi. Toplantıya Vali Mustafa Büyük, Başsavcı Ali Yeldan, İl Jandarma Komutanı Ünsal Bulut, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Osman Kürşat Arıkan, hakimler, savcılar ile Çocuk İzlem Merkezi'nin paydaşları olan Sağlık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile diğer kurumların temsilcileri katıldı. Adana Valisi Mustafa Büyük ve beraberindekiler, Çocuk İzlem Merkezi'nin birimlerini gezip, görevli psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından bilgi aldı. Vali Mustafa Büyük de merkezin daha nitelikli, verimli ve yaygın hale getirilmesi için sağlık müdürlüğünün yanı sıra diğer kurumların da aktif bir şekilde faaliyetlere katılması gerektiğini söyleyerek "Buradaki eksikliklerin giderilmesi konusunda da her türlü desteği sağlayacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN