Suriyeli kadının fuhşa sürüklenmesine dava

Suriye uyruklu kadını fuhuş batağına düşürdüğü iddia edilen 1'i kadın, 2 kişi hakkında "İnsan ticareti ve fuhuş yaptırmaktan"16 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

Suriyeli kadının fuhşa sürüklenmesine dava
Hatay'ın Altınözü ilçesinden iş vaadiyle kandırılarak Adana'ya getirilen Suriyeli uyruklu 2 çocuk annesi Hanen A.'ya (25) fuhuş yaptırdığı iddia edilen tutuklu Sündüs M. (57) ve tutuksuz Alaattin T. (49) hakkında "İnsan ticareti, bir kimseyi fuhşa teşvik etme ve yaptırma" suçlarından 16 yıla kadar hapis istemi ile Adana 5'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Savcı, sanıkların mağdurun sığınmacı ve işsiz olmalarını istismar ettiklerini belirtti.

SAVAŞTAN KAÇMIŞTI

Olay, 8 Mart 2015 tarihinde Seyhan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Hanen A. ile Yusuf A. (36), Suriye'deki savaştan kaçarak Hatay'ın Altınözü ilçesine yerleşti. Aile, işsizlik ve parasızlık yüzünden zor günler geçirmeye başladı. Alaattin T. Suriyeli aile ile Altınözü'ne gittiği sırada tanıştı. Alaaddin T., Hanen A.'ya Adana'da fuhuş yaparak çok para kazanacağı teklifte bulundu.
BİZE ULAŞIN