Toplu ulaşımda konforun önemi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, halkın daha rahat ve konforlu ulaşım sağlaması için filoyu hem büyüttüklerini hem de modern hale getirdiklerini söyledi

Toplu ulaşımda konforun önemi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma konusunda sorunları çözmeye devam ediyor. Toplu taşıma konusunda dört yeni otobüsü daha bünyesine katan Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinin yanı sıra ilçelerde de hizmet veriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, vatandaşların daha rahat ve daha konforlu bir ulaşım sağlaması için Ulaşım Daire Başkanlığı'nın 7/24 çalıştığını ve ulaşım filosunu bir yandan büyütürken bir yandan da modernize ettiklerini söyledi.

GÜNDE 60 BİN YOLCU
Şehir merkezinde 55 otobüsle hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda 16 adet kiraladığı araçlarla da ilçelerde hizmet veriyor. Her bir belediye otobüsü günlük ortalama 800 kişi taşıyor. Toplamda 71 araçla hizmet veren büyükşehir belediyesi günlük olarak yaklaşık 60 bin kişiyi taşıyor. Ulaşım Daire başkanı Cengiz Şirikçi "Başkanımızın talimatlarıyla ulaşım filomuzu yeniliyor ve büyütüyoruz. Amacımız hem toplu taşımayı rahatlatmak hem de vatandaşlarımızı toplu taşımaya özendirmek" dedi.
BİZE ULAŞIN