Engelli çocuklara balo düzenlendi

Londra'nın Enfield Belediyesi'nin Kahramanmaraşlı Başkanı Ali Bakır, zihinsel engelliler yararına balo düzenledi. Baloya Londra'nın ünlü isimleri katıldı

Engelli çocuklara balo düzenlendi
İngiltere'nin başkenti Londra'nın Enfield Belediyesi'nin Kahramanmaraş Elbistanlı Başkanı Ali Bakır, zihinsel engelli çocuklar yararına yardım balosu düzenledi. Baloya, Londra'nın siyaset, sanat ve iş dünyasından yaklaşık 600 kişi katıldı. Tottenham'da bulunan La Royale Banqueting Suite'de gerçekleştirilen baloda, zihinsel engelliler için ekonomik destek toplandı. Yardım balosunu gerçekleştirmek için çok emek verdiğini dile getiren Belediye Başkanı Ali Bakır, emeği geçen tüm asistan ve danışmanlarına teşekkür etti. İngiltere genelinde yaşanan ekonomik krizden hayır kurumları ve vakıfların da etkilendiğini ifade eden Başkan Ali Bakır, "Yaklaşık 11 aylık başkanlığım süresi içerisinde yardım amaçlı vakıflara yaptığımız ziyaretlerde, dünyadaki global finans krizi nedeniyle bireylerin olduğu gibi yardım vakıflarını da olumsuz yönde etkilediğini gözlemleme imkanı buldum. Krizden özellikle bedensel ve zihinsel engelli çocuklar için kurulmuş vakıfların da olumsuz yönde etkilendiğini gözlemlediğim için böyle bir etkinlik organize etmeyi uygun gördük" dedi.

RENKLİ GÖSTERİLER
Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar, eşi Ayşegül Yorulmazlar, Kraliyet payeli Türk doktor Teoman Sırrı, İşçi Partisi Edmonton Milletvekili Andy Love, Waltham Forest Belediye Başkanı Terry Wheeler, East Herts Belediye Başkanı Rogen Beeching, Harringey Belediye Başkanı Kaushika Amin, Sothwark Belediye Başkanı Sunil Chopra, Enfield Belediye Meclisi üyeleri, işadamları ve seçkin konuklardan oluşan 600'e yakın davetlinin katıldığı balo, zengin müzik programı ve renkli gösterilere ev sahipliği yaptı.
BİZE ULAŞIN