Doktor cinayetine Adana'da kınama

Adana Valisi Mustafa Büyük ve AK Parti Milletvekili Necdet Ünüvar, Samsun'da işlenen cinayeti kınadı

Doktor cinayetine Adana'da kınama
Adana'da yapılan Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) personeli ile Türk Kızılay Adana Şubesi personelinin katılımıyla gerçekleşen UMKE Tatbikatı sertifika törenine katılan Vali Mustafa Büyük, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, Samsun'da öldürülen Op. Dr. Kamil Furtun'a yapılan saldırıyı şiddetle kınayarak, sağlık dağıtan ellere saldırıların son bulmasını istedi.

16 KAT DAHA FAZLA

Seçimlerden sonra sağlık çalışanlarının uğradığı bu saldırıların önüne geçmek için sorunu masaya yatıracaklarını söyleyen AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, sağlık çalışanlarının şiddete maruz kalma oranının diğer meslek gruplarına göre 16 kat daha fazla olduğunu vurgulayarak, "Asla taviz vermeyeceğiz. Sağlık çalışanları hiçbir şiddeti hak etmiyor" dedi. Adana Valisi Mustafa Büyük, son saldırının toplumun her kesimini üzdüğünü belirterek şunları söyledi:

"ÇABA GÖSTERİLMELİ"
"Toplumsal olarak hep beraberce bu konuya daha fazla duyarlılık gösterip, toplumu bilinçlendirme ve bu tür saldırıları tekrarlanmayacak hale getirme noktasında çaba göstermek gerekiyor. Ben şiddeti en keskin şekilde kınıyorum. Ama hayat kurtaran insanlar yapılan saldırıları çok daha keskin bir şekilde kınıyorum". Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan da, meslektaşına yapılan saldırının çok üzüncü olduğunu belirterek, "Yüreğimiz yandı. Bu son olsun. Başka Kamil'ler sağlık dağıtırken yaşamından olmasın" diye konuştu. Tören UMKE tatbikatına katılanlara sertifika dağıtılmasıyla son buldu.
BİZE ULAŞIN