AK Partili Yalvaç'tan kavşak sözü

AK Partili Yalvaç'tan kavşak sözü
AK Parti Adana Milletvekili Adayı Esra Yalvaç, Kozan'da Karayolları 56'ncı Şube Şefli İnşaat Mühendisi Muhammet Mesut Bolat'ı ve çalışanları ziyaret etti. Kozan Sanayi Sitesi gezisinde, site girişinde araçların giriş çıkışlarının kontrolsüz olması nedeniyle ölümle sonuçlanan kazalar yaşandığını belirten Yalvaç, Bolat'tan konu hakkında bilgi aldı. Ulaştırma Bakanlığı yetkilileriyle görüşen Yalvaç, sorunun çözüleceğini söyledi.

TÜNEL VE VİYADÜK

Yalvaç çocukluğunun İnderesi yaylasında geçtiğini, buranın yol sorununu çok iyi bildiğini belirterek, şu anda Kozan-Mansurlu-Yahyalı yolunun ilk aşamasında 20 kilometrelik kısmının tamamlandığını, ikinci kısmı olan Gökdere ve Yahyalı arasında muhtelif kesimlerinde yol yapım çalışmaları devam ederken, yol üzerinde tünel ve viyadüklerin de yapılacağını söyledi.

KAPALI YOL AÇILACAK

Esra Yalvaç şöyle devam etti: Yolun yapım çalışmasının tamamlanmasıyla, yol üzerinde bulunan birçok köyün ulaşım açısından rahatlamasının yanı sıra bu bölgenin ekonomik olarak daha da canlandırılması hedefleniyor. Ancak bu bölgede bulunan köy muhtarlarının dile getirdiği sorunların başında şu anda çalışma olmadığı geliyor. Karayolları 56'ncı Şube Şefimizden, bu kapalı yolun yeniden çalışma başlayana kadar açılması sözünü aldık.
BİZE ULAŞIN