Özürlü kardeşe üvey abla tuzağı

Kendisi gibi özürlü dayısı ile birlikte yaşam süren yüzde 87 oranında özürlü Yasin Avşar, uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla cezaevine konuldu. Yakınları karara tepkili

Özürlü kardeşe üvey abla tuzağı
Adana'da yüzde 87 zihinsel ve bedensel özürlü raporu bulunan 37 yaşındaki Yasin Avşar, üvey ablasının kocası tarafından çıkarılan sahte kimlikle uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla cezaevine konuldu. Yasin'in üvey ablasının kurbanı olduğunu iddia eden yakınları, "Yürümekte bile zorluk çeken Yasin'in uyuşturucu ticareti yaptığı suçlaması çok komik. Tuvalete bile zor giden adam bu işi nasıl yapar? Ortada bir sahtekarlık var. Yetkililerin bu sorunu çözmesini istiyoruz" dedi.

HER ŞEY 5 YIL ÖNCE BAŞLADI

Seyhan ilçesi Ziyapaşa Mahallesi'nde yaşayan zihinsel ve bedensel özürlü Yasin Avşar, kendisi gibi aynı durumdaki dayısı Abdurrahman Ballı (49) ile birlikte yakınlarının yanında yaşamı sürdürüyordu. İddiaya göre, Yasin'in nüfus cüzdanını alan üvey abla Ebru Ezel, üzerine eşi Erdal'ın fotoğrafını yapıştırdı. Erdal Ezel, 5 yıl önce Yasin'in kimliğiyle uyuşturucu ticareti yaparken Konya'da yakalandı. Cezaevinde kısa bir süre Yasin Avşar adıyla yatan Erdal Ezel daha sonra tahliye oldu.

YARGITAY CEZAYI ONADI

Sahte kimlikte cezaevinde yatan Erdal Ezel'in 4 yıl 2 ay kesinleşmiş cezasının Yargıtay tarafından onanması üzerine Konya polisi harekete geçti. Kayıtlara göre uyuşturucudan cezaevine konulan ve salıverilen Yasin Avşar Adana'da oturuyordu. Konya polisi Adana'yı aradı ve durumu anlattı. İnfaz ekipleri, verilen adrese giderek yürümekte dahi zorluk çeken gerçek Yasin Avşar'ı tutukladı. Kendisi gibi özürlü dayısı Abdurrahman Ballı ile tekerlekli sandalye ile sokaklarda gezen Yasin'in tutuklanması ailenin ve komşuların tepkisine neden oldu

ÖZÜRLÜ DAYISI GÖZYAŞI DÖKÜYOR
Özürlü Yasin Avşar'ın özürlü dayısı Abdurahman Ballı olayı anlatırken gözyaşları tutamadı. Yıllardır yeğeni ile birlikte vakit geçirdiğini söyleyen Ballı, "O yürüyemiyor dahi. Nasıl uyuşturucu ticareti yapar. Hakim, savcı bunu görmüyor mu? Ortada büyük bir yanlış var" dedi.
BİZE ULAŞIN