Tetikçi yakalandı azmettirici firar

CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Esendemir'i belediye önünde bacağından vuran Murat Serttaş ve olaydan sonra kaçmasına yardımcı olan Mehmet Cinbaş yakalandı

Tetikçi yakalandı azmettirici firar
Adana Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Esendemir'i silahla ayağından vuran Murat Serttaş (35) ile olaydan sonra zanlı ile azmettirici Vahdet Keskin'in kaçmasına yardımcı olan Mehmet Cinbaş (60) yakalandı. Azmettirici Vahdet Keskin'in arandığı bildirilirken, emniyette susma hakkını kullanan zanlı Murat Serttaş, "Ben para karşılığında adam vurmam. Ben simitçiyim. Esendemir hakkımı yedi" dedi. Mehmet Esendemir ise "Ben ne zanlıyı, ne de azmettiriciyi tanıyorum. Adana polisine güveniyorum. Gerçeği yakında aydınlatırlar" dedi.

BACAĞINDAN VURULDU

Olay, 6 Haziran günü akşam saatlerinde Çukurova Belediyesi'nin önünde meydana geldi. CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Esendemir, belediye binasın önünde biri kadın 2 kişiyle konuşurken, yanına yaklaşan bir kişi eğilip bacağına ateş etti. Yaralı Esendemir hastaneye kaldırılırken, zanlı kendisinii bekleyen 01 ZT 727 plakalı otomobille kaçtı. Olayın arsasının kamulaştırılmasını istemeyen bir kişinin yaptırdığı iddia edildi. Adana polisi kaçan zanlıların yakalanması için çalışma başlattı. Silahlı saldırganın simitçilik yapan Murat Serttaş olduğunu belirleyen polis, zanlıyı otoyoldaki Mola Tesisleri'nde yakaladı. Olay sırasında aracı kullanan sürücü Mehmet Cinbaş'da "yardım ve yataklık etmek" suçundan gözaltına alındı. Emniyette susma hakkını kullanan zanlı Murat Serttaş, adliyeye sevk edilirken gazetecilere, "Ben para karşılığında adam vurmam. Para karşılığında adam vuran şerefsizdir. Esendemir hakkımı yedi. Ben simitçiyim. Vahdet, mahallemin adamı" dedi.

"KESİNLİKLE TANIMIYORUM"
Özel Medline Hastanesi'nde tedavi gören ve sol diz kapağının altına saplanan kurşun hala çıkarılamayan CHP'li Çukurova ve Büyükşehir Meclis Üyesi Mehmet Esendemir, hasta yatağında yaptığı açıklamada, "Ben ne saldırganı, ne de azmettirici olduğu iddia edilen adamı tanıyorum. Tanımadığım bir insanın hakkını nasıl yiyeyim? Adana polisine güveniyorum. Perde arkasındaki kişiler ortaya çıkacaktır" diye konuştu. Bu arada iki zanlı tutuklandı.

BİZE ULAŞIN