Usta raket

BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takım Şampiyonası'nda ay yıldızlı forma altında mücadele eden Mersinli Oğuzhan Güneş, "Derece elde edemedik, ancak yılmayacağım" dedi

Usta raket
Mersinli milli tenisçi 16 yaşındaki Oğuzhan Güneş, Antalya'nın Manavgat ilçesinde Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından düzenlenen 30'uncu BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takım Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etmenin mutluluğunu yaşıyor. Şampiyonada junior kategorisinde mücadele eden milli takıma çağrılan 2 isimden biri olan Güneş, kortta engel tanımadı.

165 SPORCU KATILDI

Milli raket Güneş, Ali Bey Club Manavgat Tesisleri'ndeki şampiyonaya Türkiye ile birlikte ABD, Almanya, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, İngiltere, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hollanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kolombiya, Malezya, Polonya, Rusya, Sri Lanka, Şili, Tayland ve Yunanistan'dan 52 takımda 165 sporcunun katıldığını belirtti. Tenis oynamayı çok sevdiğini belirten genç raket, "Bu yolda bana her zaman destek olan antrenörüm Atilla Kökver'e teşekkür ediyorum. Bu şampiyonada istediğimizi alamadık ama yılmadan yoluma devam edeceğim" şeklinde konuştu. Mersin Tenis Kulübü Başkanı Birol Gelbul ise, Oğuzhan'ın Türkiye Şampiyonu olup Dünya Şampiyonası'na katıldığını ve topladığı puanlar ile tekerlekli tenis kategorisinde dünya sıralamasında 30'uncu sıraya ulaştığını söyledi.
BİZE ULAŞIN