Temalı park ilçenin çehresini değiştirir

Yüreğir'in Atakent Mahallesi'nde 50 dönümlük alan üzerine yeni ve temalı bir park yapılması için belediye hazırlıklara başladı

Temalı park ilçenin çehresini değiştirir
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Atakent Mahallesi'nde 50 dönümlük alan üzerine yeni bir park için çalışma başlattı. İçerisinde çok değişik faaliyetlerin gerçekleştirileceği temalı parkın bölgede bir ilk olacağını belirten Başkan Çelikcan "Yüreğir'de ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu projemiz vatandaşlarımız tarafından çok beğenilecek. Yüreğir ilçemizin çehresini değiştirmeye ve çağdaş bir kent yapmaya gayret ediyoruz" dedi.

HERKESE AÇIK OLACAK

Adana'dan ve çevre illerden herkesin gezmeye gelebileceği bir alan oluşturacaklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Bölgemizde eksikliğini düşündüğümüz parkımızın içerisinde her yaştan öğrencilerimizin faydalanacağı temalı çocuk oyun alanları, planeteryum (müze binası) yapıların yanı sıra gezinti yolları, yürüyüş ve koşu parkuru, bisikletli gezi parkuru, pergolalı gölge alanlar, spor alanları, kermes ve festival alanı, yenilebilir bahçe, kafeteryaları çay bahçeleri, el sanatları sergi birimleri gibi çok değişik faaliyetlerin yapılabileceği alanlar olacaktır" diye konuştu.

CANLILIK KAZANDIRACAK
Temalı parkın bölgeye bir canlılık kazandıracağını belirten Başkan Çelikcan "İçerisinde birçok etkinliğin bir arada yapılacak olması nedeniyle hem Yüreğir hem de Adana için çok önemli bir projedir. İçerisinde planetyeryum yani uzayla ilgili görsellerin çok boyutlu faaliyetlerini görebileceğimiz bir mekân. Çocuklarımız ve gençlerimiz buradan gökyüzünü çok boyutlu olarak inceleyebilecekler. Bunun yanı sıra hizmete açacağımız Kurtuluş Müzesi ile vatandaşlarımızın daha kaliteli vakit geçirmelerini sağlayacağız" diyerek çalışmaların sürdüğünü belirtti.
BİZE ULAŞIN