Gaziantep'te girişimci kadınlar sertifika aldı

Gaziantep Ticaret Odası tarafından düzenlenen girişimcilik eğitimini tamamlayan patron adayı kadınlar törenle sertifika aldı

Gaziantep'te girişimci kadınlar sertifika aldı
Gaziantep Ticaret Odası'nın (GTO) düzenlediği "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" programına katılan kadınlar, kendi işinin patronu oluyor. Mart ayında başlayan KOSGEB desteğine yönelik eğitimlere katılan 120 girişimci adayı kadın eğitimlerini başarıyla tamamlayarak törenle sertifikalarını aldı. GTO Başkanı Eyüp Bartık, iş hayatında kadın sayısının artmaya başladığını söyledi. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren kadınların varlığının kendilerini mutlu ettiğini belirten Bartık, "Girişimci kadın sayısının artması ülke ekonomisi için önemli. Kadınların girişimcilik eğitimlerine ilgisi bizi gerçekten çok mutlu etti. Ben her platformda Gaziantep'i 'girişimci fabrikası' olarak tanımlıyorum. Bu eğitimlere katılanları görünce bu tanımlamanın ne kadar yerinde olduğunu anladım" dedi.

İŞ KADINI OLUYORLAR
Kursiyerlerden Zeynep Esin Kulgerer de güzellik salonu işlettiğini ve eğitimlerin iş hayatına büyük katkı sağladığını söyledi. Kulgerer, eğitim kapsamında iş hayatına ilişkin kapsamlı bilgi aldığını belirterek, verdiği destekten ötürü GTO'ya teşekkür etti. Kursiyer Sevgi Kantar ise eğitimlere katıldığı günlerde iş hayatına atılan bir diğer isim. Kantar, genelde erkeklerin işi olarak bilinen inşaat alanında iş kurduğunu ifade etti. Kantar, aldığı eğitimin iş hayatına büyük katkı sağladığını kaydetti.
BİZE ULAŞIN