Kırmızı ışık faciasına 5 yıl 4 ay hapis cezası

Adana'da kırmızı ışıkta geçerek güvenlik görevlisinin ölümüne, 5 kişinin de yaralanmasına neden olduğu ileri sürülen minibüs sürücüsü G. Gürkan Erdem, 5 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı

Kırmızı ışık faciasına 5 yıl 4 ay hapis cezası
Adana'da hatta yetişmek için kırmızı ışıkta geçip, güvenlik görevlisi Yusuf Alğan'ın (29) ölümüne, 5 kişinin de yaralanmasına neden olduğu ileri sürülen minibüs sürücüsü G. Gürkan Erdem (28) "Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçundan 5 yıl 4 ay hapisle cezalandırıldı. Kazada asli kusurlu olduğu bilirkişi raporuyla kanıtlanan ve bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen sanık, cezası kesinleşirse yeniden cezaevine gönderilecek.

"KUSURUM YOK" DEMİŞTİ
Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bir süre tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilen sanık son duruşmaya katılmadı. Sürücü Güven Gürkan Erdem, önceki duruşmalarda suçlamaları kabul etmemiş "Yeşil ışık yanıp sönerken hareketlendim. Tam geçtiğim sırada soldan gelen diğer araca çarptım. Çarpınca sulama kanalının kenarındaki köprünün üzerine çıktım. Kazada kusurum yok" demişti. Kazada yaşamını yitiren Yusuf Alğan'ın eşi şikayetçi olurken, diğer mağdurlar şikayetçi olmadı.

ASLİ KUSURLU

Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi'nden aldırılan bilirkişi raporunda sanığın 'Asli kusurlu' olduğu belirtildi. Mahkeme heyeti, sanığı "Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçundan 5 yıl 4 ay hapisle cezalandırdı. Ceza Yargıtay'da kesinleşirse, tutuksuz sanık kalan cezasını çekmek için cezaevine gönderilecek.
BİZE ULAŞIN