DHKP-C'li gruba Mhp'den yeşil ışık

MHP'li Büyükşehir Belediyesi ve CHP'li Seyhan Belediyesi, terör örgütü DHKP-C'ye yakınlığıyla bilinen Grup Yorum'un Adana'da konser vermesi için işbirliği yaptı

DHKP-C'li gruba Mhp'den yeşil ışık
Yasadışı terör örgütü DHKP-C'ye yakınlığıyla bilinen Grup Yorum'un Adana'da konser vermesi için MHP'li Büyükşehir Belediyesi ile CHP'li Seyhan Belediyesi işbirliği yaptı. 13 Haziran 20015 günü saat 20.00'de Uğur Mumcu Meydanı'nda hayranlarının önüne çıkacak olan Grup Yorum'un konser yapabilmesi için Seyhan Belediyesi'nin başvurusunu değerlendiren Adana Emniyet Müdürlüğü'nün olumsuz görüş bildirdi. Ancak buna rağmen MHP'li Büyükşehir Belediyesi, "Uygundur" diyerek konseri onayladı.

SEYHAN BELEDİYESİ İSTEDİ
Seyhan Belediyesi yaz etkinlikleri kapsamında Grup Yorum'u Adanalılarla buluşmak için harekete geçti. Adana Valiliği'ne konser izni için başvuran belediyenin talebi incelenmesi için Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi. Adana Emniyeti, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun ilgili maddeleri ve 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanun kapsamında Grup Yorum'un konser vermesinin uygun olmadığını belirtti.

HER KONSERDE OLAY ÇIKIYOR
MHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Adana Valiliği'ne bir yazı göndererek, DHKP-C'nin sözcülüğünü yaptığı öne sürülen Grup Yorum'un konser vermesinin uygun olduğu yönünde görüş bildirdi. Büyükşehir'in gönderdiği yazıda, "Gerekli olan trafik işaret ve levhalarının Seyhan Belediyesi tarafından yerleştirilmesi ile alanın konser için kullanımı uygundur" dedi. Bugüne kadar verdiği konserlerde olaylar çıkan ve polisin müdahale etmesiyle son bulan Grup Yorum'un Adana konserine yeşil ışık yakılmış oldu.
BİZE ULAŞIN