Asansör denetimleri hafife alınmamalı

Makine Mühendisleri Odası (MMÜ) Mersin Şube Başkanı Mehmet Akif Erman, Mersin'deki bin 57 asansörden 680'inin riskli durumda olduğu açıkladı

Asansör denetimleri hafife alınmamalı
Makine Mühendisleri Odası (MMO) Mersin Şube Başkanı Mehmet Akif Erman, 2015 yılının ilk 6 ayı itibariyle kontrol edilen bin 57 asansörün 680'ine 'tehlikeli' anlamı taşıyan kırmızı etiket yapıştırıldığını açıkladı. Erman, asansör denetimlerinin hafife alınmaması gerektiğini söyledi. Son 1 ay içerisinde kentin 2 farklı bölgesinde meydana gelen ve şans eseri hafif yaralarla atlatılan asansör kazaları sonrasında asansör denetimlerinin gerekliliğini Sabah Güney'e değerlendiren Erman, imzalanan protokol gereği Yenişehir, Akdeniz, Toroslar, Silifke, Anamur, Mut, Bozyazı ve Gülnar ilçelerindeki asansörlerin bakım işlemlerinin MMO Mersin Şubesi'nce yürütüldüğünü dile getirdi.

325 ASANSÖR GÜVENLİ

MMO Mersin Şubesi tarafından 2015 yılının ilk 6 ayında bin 657 asansörün denetlendiğini bildiren Erman, "Denetim yapılan 680 asansörün tehlikeli olduğu anlaşılmış ve bunun göstergesi olarak kırmızı etiket yapıştırılmıştır. 325 asansörün güvenli olduğunun belirlendiği denetimler sonucunda, 52 asansörün ise eksikliklerinin bulunduğu gerçeği ortaya çıkmıştır. Bina yöneticilerimiz asansör denetim raporlarında yer alan eksikliklerini mutlaka yaptırmalıdır. Acı bir kazanan yaşanmaması için asansörlerin denetimlerli mutlaka yaptırılmalı ve bu bakımlar asla hafife alınmamalıdır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN