Yeni: AK Parti'siz bir hükümet kurulamaz

İl Başkanı Fikret Yeni, "Milletimizin içi rahat olsun. AK Parti'den bağımsız olarak bir hükümet kurma girişimi asla gerçekleşmez" dedi

Yeni: AK Parti'siz bir hükümet kurulamaz
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, AK Parti olmadan bir hükümetin kurulamayacağını söyledi. AK Parti'nin 11'inci kez seçim kazandığını belirten Başkan Fikret Yeni, "Türkiye; 2002'den bu yana 2007 Cumhurbaşkanlığı seçimi dahil 11 kez seçime gitti. 3 genel, 3 yerel, 2 referandum ve 2 Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından 4'üncü kez genel seçim gerçekleştirildi ve partimiz 11 kez kazandı. Tablo bu durumdayken, 7 Haziran'da ortaya çıkan yenilgiyi lehine çevirme derdinde olan partiler var" dedi.

HERKESİN İÇİ RAHAT OLSUN

Sonuçların hiçbirinin AK Parti'nin seçimlerden açık ara birinci parti olarak zaferle çıkma gerçeğinden daha sahici olamadığını belirten Başkan Yeni, "AK Parti'siz oluşturulan senaryoların hiçbiri tartışmadan öte bir anlam taşımıyor. Seçim sonuçlarına bakıldığında ve AK Parti birinci parti olduğuna göre, bundan sonrasına yine AK Parti karar verecektir. Milletimizin içi rahat olsun. AK Parti'den bağımsız herhangi bir siyasal hesap yapılması ve bu hesabın tutması mümkün değildir" şeklinde konuştu.

2023 YILI HEDEFLERİ
Başkan Fikret Yeni, konuşmasını şöyle sürdürdü: Seçim sonuçlarının göstergesi ve nasıl bir iktidar çıkacağının cevabı partimizdedir. Meclis aritmetiği üzerinden hükümet egzersizi yapılması 12 yıllık beklentinin ve yenilmişliğin belirtisidir. Fakat bütün bunlar AK Parti'nin açık ara birinci parti olduğu, muhalefetin de 11'inci kez seçim kaybettiği gerçeğini değiştirmiyor. AK Parti'ye oy veren ya da vermeyen milletimizin müsterih olması adına şunu söylemek mümkün. AK Parti Türkiye'nin normalleşmesinin ana taşıyıcısı olmaya devam edecek. 2023 hedeflerine inşallah emin adımlarla yürüyecektir"
BİZE ULAŞIN