14'lük milli

Adanalı 14 yaşındaki tenisçi Emir Şendoğan, küçük yaşta milli takıma seçilmenin haklı gururunu yaşıyor. Yaş grubunda Türkiye'deki üç raketten biri olan Şendoğan'ın heyecanı yüzünden okunuyor

14'lük milli
Adana Atlı Spor Kulübü'nün genç raketi Emir Şendoğan, 14 yaşında milli takıma seçilmenin heyecanını yaşıyor. Türkiye'den kendisi ile birlikte sadece üç tenisçinin milli takıma davet edilmesinin haklı gururunu yaşayan Şendoğan 28 Haziran -6 Temmuz tarihleri arasında İspanya'nın Murcia kentinde düzenlenecek Avrupa Ülkeler Tenis Şampiyonası'nda ay yıldızlı formayı giyecek.

ÇOK ÇALIŞIYOR
Küçük yaştan bu yana kortlarda boy gösteren ve son yıllarda ortaya koyduğu performansla tüm dikkatleri üzerine çeken Tarsus SEV öğrencisi Emir Şendoğan, "Çok küçük yaşta milli formayı giyecek olmak bana büyük gurur veriyor. Bu yüzden çok çalışıp teniste Adana markası olmak istiyorum. Hedefim dünya sıralamasında kortlara adımı yazdırmak" dedi.

DERECE SÖZÜ VERDİ

Avrupa Ülkeler Tenis Şampiyonası hazırlıklarını her gün yaptığı antrenmanla sürdürdüğünü ifade eden Şendoğan, "Adana Atlı Spor Kulübü yöneticilerine ve antrenörlerime teşekkür ediyorum. Bu yolda beni hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. İlk kez milli oluyorum. İnşallah İspanya'dan derece ile döner, başarımı ülkemde, memleketimde coşku içinde kutlarım" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN