Manş'ın kızı çok iddialı

Manş Denizi'ni yüzerek geçen ilk Türk kızı Nesrin Olgun Arslan, Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'na hazırlanıyor

Manş'ın kızı çok iddialı
İngiltere ile Fransa arasındaki Manş Denizi'ni 1979'da 15 saat 47 dakikada yüzerek geçen ilk Türk kızı unvanına sahip 58 yaşındaki Nesrin Olgun Arslan, kariyerine İstanbul Boğazı'nda yüzmeyi de ekleyecek. Manş Denizi'ni yüzerek geçince dünya çapında bir üne kavuşan Arslan, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından 'Herkes İçin Spor' temasıyla bu yıl 27'incisi düzenlenecek Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda kulaç atacak.

FORMUNU KORUDU

Arslan, 26 Temmuz'da Anadolu yakasında Kanlıca'dan başlayıp, Avrupa yakasında Kuruçeşme'de sona erecek yarışmaya, Atatürk Yüzme Havuzu'nda hazırlanıyor. Arslan, 7 yaşında yüzmeye başladığını ve arkadaşlarıyla birlikte Adana Demirspor'un yüzme takımına girdiğini söyledi. Arslan, antrenör olarak devam ettiği yüzme yaşamında bu sporu hiç bırakmadığını, günde 1-2 kilometre yüzerek formunu da korumayı başardığını söyledi.

İKİ ZORLU YARIŞ
İstanbul Boğazı yarışının Manş Denizi'ne göre kolay olduğunu vurgulayan Nesrin Arslan, "İstanbul Boğazı, genişliği 700 metre, yüzülen mesafe 3 kilometre civarı. Yüzülemeyecek bir mesafe değil. İstanbul'un o tarihi güzellikleri arasında yüzebilmek son derece zevkli. İstanbul Boğazı'nı yüzmek benim için keyifli olacak. Zorlanmayacağımı biliyorum" dedi. Arslan, 26 Temmuz'daki yarışın ardından 1 Ağustos'ta Gelibolu 1915 Yüzme Etkinliği'ne katılacağını da belirtti.
BİZE ULAŞIN