'Fuarcılık gelişirse bütün Adana kazanır'

'Fuarcılık gelişirse bütün Adana kazanır'
Adana'da kısa süre önce kurulan Elka Fuarcılık firmasının ortağı Bülent Yamaç, medya mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi. Sektördeki 19 yıllık profesyonel birikimiyle girişimciliğe yöneldiğini belirten Bülent Yamaç, bir Adanalı olarak da kentin fuarcılıkta gelişmesi için çaba gösterdiğini vurguladı. Yamaç, "Fuarcılığın gelişmesi bütün sektörlerin ürünlerini tanıtmasını, dünyaya açılmasını kolaylaştıracak. Diğer yandan fuarların yapıldığı dönemlerde turizm ve hizmet sektörü işletmelerinde büyük canlılık olacak" dedi.

İLK FUAR TARIM SEKTÖRÜNE
Elka'nın Satış ve Pazarlama Sorumlusu Suna Öztürk ile Tanıtım ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Zübeyde Saygılı'nın da katıldığı toplantıda çalışmaları hakkında bilgi veren Bülent Yamaç, Mersin yolu üzerindeki ÇUKOBİRLİK tesislerinde 45 bin metrekarelik alan kiraladıklarını ve restorasyon yaptıklarını söyledi. Eylül ayında ÇUKOBİRLİK tesislerinde, tarlada uygulamanın da yapılacağı Tarım Fuarı düzenleyeceklerini kaydeden Yamaç, öte yandan ÇUFAŞ'a ait Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi için de teklif verdiğini kaydetti.

GÜÇLÜ ALANLARA YÖNELDİ
Doğa sporları ve avcılıkla ilgili olarak da bir fuar düzenlemeyi planladıklarını belirten Bülent Yamaç, şirket olarak tekstil, konfeksiyon ve ayakkabıcılık gibi Adana'nın güçlü olduğu alanlara ağırlık vereceklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN