HKÜ'lü Gülhan'a Roma'dan davet

HKÜ'lü Gülhan'a Roma'dan davet
Yurtiçi ve yurtdışı birçok alanda büyük başarılara imza atan bir akademik kadroya sahip olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), çok başarılı bir akademisyeninin daha dünyaca ünlü bir bienalde ülkemizi temsil etmesinin haklı gururunu yaşıyor. Roma'da 'Museo Di Villa Vecchiaia'da (eski villa müzesi) gerçekleştirilen bienale kabul edilen Kıvanç Gülhan eserleriyle herkesi kendine hayran bıraktı.

O BİR 'BÜYÜK USTA'

Eserlerini inceleyenlere, kendisine 'usta ressam' dedirten Gülhan, Roma'da büyük övgü ve beğeni gördü. Bu övgü ve beğenilerin en önemlilerinden birisi de İtalya Çağdaş Sanatlar Enstitüsü başkanı Anselmo Villata'nın, Kıvanç Gülhan'a 'Büyük Usta' diyerek hitap ettiği ıslak imzalı yazısı oldu. Villata'nın yazısında Gülhan'ı büyük övgüyle anlatması ve "Büyük Usta" diye hitap etmesi ülkemiz açısından gurur verici olarak nitelendirildi.

RÖNESANS ADAMI

Kıvanç Gülhan, kendisini şu ifadelerle anlattı: Çocuk yaşlarımda bir Rönesans adamı gibi olmayı kafama koymuştum. Lisanslı sporcuydum, gitar çalıyordum, heykel ve resimle meşgul oluyordum. Ders notlarım da oldukça yüksekti. Uzunca bir süre denemeler yazdım ve bunları gazete okuyucuları ile buluşturdum. Yirmili yaşlarımda bağlama çalmaya başladım. Otuzlu yaşlarımda ney üflemeye, kırk beşli yaşlarımda ise saksafon çalmaya başladım. Kendi heykel atölyemi kurdum ve yapıtlar ürettim.
BİZE ULAŞIN