Konaktaki iftara ilgi büyük oldu

Şahinbey Belediyesi'nin Şehreküstü Konakları'ndaki iftar etkinliğine binlerce vatandaş katıldı. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşlara yemek dağıttı

Konaktaki iftara ilgi büyük oldu
Şahinbey Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak hazırlanan iftar sofrası Şehreküstü Konaklarına kuruldu. Ramazan'ın ilk gününde binlerce vatandaş orucunu açmak için alana gelirken, AK Parti Milletvekili Canan Candemir Çelik, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın ve Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İftar öncesinde de kurulan sahnede Hasan Bilecen ve Hüseyin Çalışkan hoca tarafından dini sohbet ve ilahiler eşliğinde program yapıldı.

FAKİRE SOFRAMIZI AÇMALIYIZ

Sahneye davet edilen milletvekili Candemir Çelik, "Bu ayda insanların bir birleriyle iletişimi ve paylaşımı iyi olmadır. Fakire fukaraya soframızı açmalı Ramazan'ın bereketini paylaşmalıyız" dedi. Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın da yapılan hizmetler için Başkan Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür etti. Belediye Başkan Mehmet Tahmazoğlu ise "Burada Ramazan ayı boyunca günlük 2 bin kişiye iftar yemeği vereceğiz. Bir oruçluya iftar açtırmanın ne kadar sevap olduğunu biliyoruz. Bunun sevabı tüm halkımızın olacaktır. Ayrıca burada etkinlikler de düzenliyoruz" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN