Trafiğin yönü değişti ilgisizlik ortaya çıktı

Mersin'de Tulumba Köprüsü'nün yıkılması nedeniyle Yenişehir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'ndeki trafik akışı yoğunlaşınca, ara sokakların içler acısı hali ortaya çıktı

Trafiğin yönü değişti ilgisizlik ortaya çıktı
Mersin'de Tulumba Köprüsü'nün yıkılıyor olması nedeniyle kesilen trafik akışı, Cumhuriyet Mahallesi'nin ara sokaklarında yoğunlaştı. Birkaç hafta öncesine kadar sadece mahalle sakinlerinin kullandığı sokakların perişan hali, araçların buraya yönelmesiyle daha iyi anlaşıldı. Yollardaki derin çukurlar ve tümseklerle canından bezen sürücüler, CHP'li Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç'in asfalt çalışması yapmasını istiyor.

SORUNLARIN MERKEZİ

Cumhuriyet Mahallesi'nde en büyük sıkıntı, şu anda araçların yoğun olarak kullandığı 1603 ve 1621 sokaklardaki çukurlar ve tümseklerden oluşuyor. Sürücüler, bu iki bozuk sokakta çile çekerken, 1603 Sokak'taki bir diğer sorun ise yerine tam oturmamış rögar kapakları. Bir kısmı yukarıda kalan kapaklar, özellikle motosiklet sürücüleri için büyük tehlike oluşturuyor. Büyük gayret göstererek, tümsekleri araçlarının altını vurmadan geçen diğer sürücüler ise kendilerini şanslı sayıyor.

KÖY YOLLARI GİBİ

Köprüdeki yıkım çalışmaları nedeniyle Cumhuriyet Mahallesi'nin 1603 ve 1621 numaralı sokaklarını kullanan Mersinliler, "Köprünün yıkılması uzun bir süreci kapsıyor. Bu süre içerisinde buralar asfaltlanabilir. GMK'nın trafiğini son günlerde bu sokaklar çekiyor. Buralardaki çukur ve tümseklere biraz süratli giren sürücü, soluğu oto makasçıda alıyor. Zaten Mersin'in yolları şehir değil de köy yolu gibi. Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç bu konunun takipçisi olsun" diyor.

BİZE ULAŞIN