Gaziantepli Yusuf sağlığına kavuştu

12 yıllık böbrek hastası Yusuf Demirbaş, Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde yapılan nakille eşinden aldığı böbrekle yeniden hayata tutundu

Gaziantepli Yusuf sağlığına kavuştu
Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde gerçekleştirilen başarılı operasyonla 12 yıllık eşi Selver Demirbaş'ın verdiği böbrekle hayata yeniden tutunan Yusuf Demirbaş, "Acı ve ızdırap dolu günlerimi geride bıraktım. Eşime teşekkür ederim. İyi günümde olduğu gibi, kötü günümde de yanımda oldu. Böbreği ile hayata yeniden tutundum" dedi.

'YA DİYALİZ YA NAKİL'
Gaziantep'te yaşayan Yusuf Demirbaş (37), 4 yıl önce sürekli halsizlik ve ayaklarındaki ağrı nedeniyle gittiği doktorda kronik böbrek yetmezliği teşhisi konulduğunu söyledi. Demirbaş, teşhisin ardından tedavisine başlandığını, ancak bir süre sonra ilaçların etki etmemeye başladığını ifade ederek, bunun üzerine doktorunun, "Ya diyaliz ya da nakil" diyerek, süreci özetlediğine vurgu yaptı.

SÜREÇ ÇOK İYİ GEÇTİ

Bunun üzerine eşi, 2 çocuğunun annesi Selver Demirbaş'ın (31) böbreğini vermek istediğini anlatan Yusuf Demirbaş, "Gaziantep'te böyle bir sağlık kuruluşunun olması bizi her anlamda rahatlattı. Özel Sani Konukoğlu Hastanesi yetkililerine ve nakilimi gerçekleştiren Prof. Dr. M. Fatih Yüzbaşıoğlu'na çok teşekkür ederim. Eşimin ve benim sağlık durumum iyi. Nakil sürecimiz çok iyi geçti. Eşime yaptığı fedakârlıktan dolayı çok teşekkür ederim. Sayesinde sağlığıma tekrar kavuştum" dedi.
BİZE ULAŞIN