Çukurova GİAD'dan huzurevine 4 yeni ev

Çukurova GİAD'ın geleneksel iftar yemeğinde yaşlılar gönlünce bir akşam geçirdi. Başkan Ömer Faruk Sakarya ve Çukurova GİAD üyeleri yaşlılarla yakından ilgilendi

Çukurova GİAD'dan huzurevine 4 yeni ev
Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD), Adana Huzurevi sakinlerine yönelik geleneksel iftar programı 10'uncu kez gerçekleşti. Huzurevi sakinlerinin çeşitli şarkılar seslendirip, eğlendiği buluşmada, Başkan Ömer Faruk Sakarya, huzurevi sakinlerinin Çukurova GİAD ailesinin bir parçası olduğunu belirterek, "Sizlerin anlatımlarınızı anne-babalarımızın öğütleri gibi bilgi dağarcığımıza alıyoruz. Biz Huzurevi'nin Küçük Ev Projesi'ne destek sözümüzü 4 ev yaptırarak gerçekleştirdik. Bu evlerin yapımında büyük emeği olan üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu evlerimizin açılışını şenlik havasında gerçekleştireceğiz" dedi. Park Zirve'deki iftar yemeğinde konuklarını kapıda karşılayan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ve Yönetim Kurulu üyeleri güzel bir misafirperverlik örneği sergilediler. Ezanın okunması ile iftarlar açıldı, yemekler yenilip, sohbetler yapıldı. Müzisyenlerin tasavvuf ve Türk Sanat Müziği'nden çeşitli besteleri seslendirdiği iftar programında, zaman zaman mikrofonu huzurevi sakinleri aldı. Bazıları solo şarkılar seslendirdi, bazıları da dernek üyeleriyle birlikte küçük bir koro oluşturarak müzikteki hünerlerini gösterdi. Çukurova GİAD üyeleri de, alkışlarla tempo tutarak, büyükleriyle birlikte dans edip, oynayarak şarkılara eşlik etti.

İKİSİ SAKARYA AİLESİNDEN
Adana Huzurevi Müdiresi Nurdan Avcı da, huzurevi sakinlerinin Çukurova GİAD üyeleri gibi iftar programını heyecanla beklediğini, bu yemeğin aile ortamı, ailesi havası içerisinde geçmesi nedeniyle ayrı bir önemi bulunduğunu söyledi. 10 yıldır süren bu geleneğin genç işadamları ile huzurevi sakini büyükleri bir araya getiren bir aile buluşması olarak gördüklerini kaydeden Avcı, "Bu yıl bu iftar yemeğini 4 küçük ev ile taçlandırıyoruz. Küçük evlerden ikisini dernek üyelerimiz, diğer ikisini de başkanımız sayın Ömer Faruk Sakarya ve ağabeyi İskender Sakarya yaptırdı. Yaşlı bakımı profesyonel hizmet isteyen bir alan. Bu nedenle, Küçük Evler Projesi'ne sahip çıktığınız, desteklediğiniz için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN