Okur yazar olmanın heyecanını yaşadılar

Adana'da evlere temizliğe giden çalışan kadınlar iş çıkışı defteri kalemi eline alıp okula koştu. 'Okumanın yaşı yoktur' diyen kursiyerler diploma almanın sevencini yaşadı

Okur yazar olmanın heyecanını yaşadılar
Adana Soroptimist Kulübü alkışlanacak bir projeye daha imzasını attı. 'Kadınlar için daha iyi bir dünya yaratalım' sloganı ile yola çıkan kulüp yönetimi, Adana Valiliğinin onayı, Seyhan Halk Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğiyle evlere temizliğe giden ve hiç okula gitmemiş kadınlara yönelik okumayazma kursu açtı. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere diplomaları verildi. Hayriye Kemal Kusun İlköğretim Okulu'nda saat 17.00'den sonra 120 saat eğitim alan 15 kadın, 'okumanın yaşı yoktur' sözünü bir kez daha kanıtladı. Okur-yazar olanın heyecanını yıllar sonra da olsa tadan emektar öğrenciler, diplomalarını gururla aldı. Eğitimden sorumlu kulüp yöneticisi Necla Memişoğlu, bu tür etkinliklere devam edeceklerini söyledi.

BÜYÜK BİR PROJE
Adana Soroptimist Kulübü yöneticisi Necla Memişoğlu, "12 Aralık 2014 tarihinde başlattığımız proje ile birçok kadınımız okuma yazma öğrenerek hayata tutundu. Kulüp Başkanımız Feriha Özşahin ve üyelerimiz projeyi yakından takip ettik. Kadınlarımızı iş çıkışı okula getirerek onlarla derslere girdik. Şu an gördüğümüz tablo karşısında mutlu ve gururluyuz" dedi.
BİZE ULAŞIN