Vali Topaca: Sizler bize emanetsiniz

Hatay Valisi Ercan Topaca, iftarda ağırladığı şehit yakınlarına "Sizler, bizlere ve gelecek nesillere, şehitlerimizin bıraktığı emanetlersiniz" dedi

Vali Topaca: Sizler bize emanetsiniz
Hatay Valiliği, şehit yakınlarına ve gazilere iftar yemeği verdi. Antakya Ottoman Otel'deki iftar yemeğine Vali Ercan Topaca'nın yanı sıra 121. Jandarma Er Eğitim Alayı ve Garnizon Komutanı Erdem Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve protokol mensupları katıldı. Vali Topaca, şehit yakınlarına "Sizler, bize ve gelecek nesillere, şehitlerimizin bıraktığı emanetlersiniz" dedi.

DERDİNİZ DERDİMİZDİR

Nakip Cami imamı Musa Esatoğlu'nun Kuran tilavetinden sonra iftar duasını İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu yaptı. Vali Ercan Topaca, şehit yakınları ve gazilerle aynı sofraya oturmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, "Şehitlerimizi, gazilerimizi ve ailelerini her şeyin üzerinde tutuyoruz ve önemsiyoruz. Biz devlet olarak sizleri, bizlere şehitlerimizin emaneti, sahip çıkılması, destek olunması gereken dertleri ile dertlenilmesi gereken insanlar olarak görüyoruz" diye konuştu.

"ACINIZI HİSSEDİYORUZ"
Vali Topaca şöyle devam etti: Gerektiği zaman bu devlet ve topraklar için şehit olan nesiller olduğu sürece ayakta kalınabilir. Tarihte atalarımız bunu fazlası ile yapmıştır. Bugün de bunu gerektiği zaman yapacağımızdan hiç şüphemiz yoktur. Sizler en kıymetli varlıklarınızı bu topraklar için feda etmiş insanlarsınız. Sizler, bizlere ve gelecek nesillere şehitlerimizin bıraktığı emanetlersiniz. Gönlümüzün derinliklerinde acınızı hissediyoruz.
BİZE ULAŞIN