'Tacizci değilim' diyen polis bir kişiyi öldürdü

Adana'da tacizcilikle suçlanan polis cinnet geçirdi. Silahına sarılan genç polis bir kişinin ölümüne, 2 kişinin de yaralanmasına yol açtı. Mahalle halkı polisin evini kundakladı

'Tacizci değilim' diyen polis bir kişiyi öldürdü
Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli 35 yaşındaki polis memuru R. S.'nin 13 yaşındaki A.E.'yi evine götürüp, cinsel organını gösterdiği iddia edilince mahalle halkı galeyana geldi. Sopalarla polisin evini basan Çağatay Erdem ve Bestami Şahin'in darbelerinden kurtulmaya çalışan polis R., silahına sarıldı. İki kişi ile birlikte yolda geçen Raşit Ünsal yaralandı. Hastaneye kaldırılan Çağatay can verdi. Genç adamın ölümü üzerine mahalle halkı polisin evini kundakladı. Tutuklanan polis taciz suçlamasını kabul etmedi.

SOPALARLA SALDIRDILAR

Fatih Mahallesi 73043 Sokak'ta meydana gelen olayda, iddiaya göre 13 yaşındaki A.E. adlı kız çocuğu ailesine giderek, "Polis ağabey beni evine götürüp cinsel organını gösterdi" dedi. Bu sözleri duyan aile fertleri öfkeye kapıldı. Olayı duyan mahalle halkı bekar olan ve ailesiyle birlikte yaşayan polis R. S.'nin evini bastı. Suçlamayı kabul etmeyen polis ile gençler arasında başlayan sözlü tartışma kavgaya dönüştü. Oradan kaçmak isteyen polisi yakalayan gençler vurmaya devam edince silahına sarılan polis rast gele ateş etti. Çağatay Erdem, Bestami Şahin ile yoldan geçen Reşat Ünsal kasıklarından ve bacaklarından yaralandı.

TALİHSİZ GENÇ CAN VERDİ

Yaralı Çağatay Erdem ve Bestami Şahin, Raşit Ünsal hastaneye kaldırılırken, öfkeli polis meslektaşları tarafından gözaltına alındı. Hastaneye kaldırılan ve durumu ağır olan Çağatay Erdem tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genç adamın ölüm haberi üzerine mahalle halkı galeyana geldi ve polisin evini kundakladı. Adana Adlı Tıp Kurumu'ndan oğlunun cenazesini alan baba Mehmet Ali Erdem, "Ciğerim yanıyor. Bunu yapan şerefsizdir. O zaman canı sıkılan herkes çeksin vursun. Şikayetçiyim" diye dert yandı. Taciz suçlamasını kabul etmeyen ve odunlarla kendisine saldıranları korkutmak için silah kullandığını belirten R. S. "Çocuğa karşı cinsel taciz ve kasten adam öldürme ve yaralama" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN