Altın Koza'da 'En İyi Film'e 350 bin lira

Altın Koza'da 'En İyi Film'e 350 bin lira
Sinema dünyasının Türkiye'deki en önemli organizasyonlarından Altın Koza Film Festivali bu yıl 22'nci kez düzenleniyor. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 14-20 Eylül tarihlerinde gerçekleştireceği festivalin yönetmelikleri yayınlanırken, 4 ana başlıkta yapılacak yarışmalar için de son başvuru tarihi 31 Temmuz 2015 olarak açıklandı. Festivalde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve bu yıl ilk kez Adana Konulu Senaryo Yarışması düzenlenecek. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda 'En İyi Film' seçilecek yapıma 350 bin lira ödül verilecek.

WEB SİTESİNDE

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yarışmaların yönetmeliklerinin, belediyenin resmi web sitesinden edinilebileceğini belirtti. Festival organizasyonuyla, sinemayı ve sinema sanatçılarını desteklemeyi amaçladıklarını söyleyen Başkan Sözlü, "Festivalimize bu yıl da yoğun ilgi ve katılım bekliyoruz. Bunların yanı sıra dünyadaki çeşitli festivallerden ödül almış pek çok seçkin film izleyiciyle buluşacak. Bu yıl Adana Konulu Senaryo Yarışması ile bir ilki daha gerçekleştirecek olmanın heyecanı içindeyiz" dedi.

TOPLAM 876 BİN TL

Festival kapsamında düzenlenecek yarışmalarda toplam 876 bin lira ödül dağıtılacak. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında 'En İyi Film' seçilen eser 350 bin lira alacak. Yarışmada ayrıca, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Müzik, En İyi Oyuncu ve En İyi Kurgu, dallarında para ödülleri verilecek. Yılmaz Güney Ödülü ve Adana İzleyici Ödülü alan filmlere de para ödülü verilecek. Festival kapsamında Dünya Sineması Prömiyerleri, Akdeniz Ülkeleri Film Seçkisi, Bir Ülke Sineması, Özel Gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları, konserler ve sergiler sinemaseverlerle buluşacak. Oben KIRDÖK/
ADANA

BİZE ULAŞIN