Dar gelirli aileler de bebek sahibi olacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Sanko Hastanesi ile imzalanan protokolle, çocuk sahibi olma hayali kuran düşük bütçeli aileler bebek sahibi olabilecek

Dar gelirli aileler de bebek sahibi olacak
Gaziantep'te alt gelir grubunda bulunan aileler Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Sanko Hastanesi'nin imzaladığı protokolle tüp bebek yöntemiyle bebek sahibi olabilecek. Tüp bebek yönteminden yararlanmak için 24- 40 yaşları arasında ve daha önce hiç tüp bebek denemesi yapmamış olma şartı aranacak. İlk etapta 40 kişi ile sınırlı olacak tüp bebek yönteminde herhangi bir ücret alınmayacak.

EN ÇOK SORULAN SORU

Kadınlar tarafından kendisine yöneltilen tüp bebek sorularına dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Bakanlığım döneminde de böyle bir proje başlattım. Müracaat eden ailelerin yüzde 70'i çocuk sahibi oldu. Aynı projeyi bu kez Gaziantep'te hayata geçireceğiz" dedi. Sani Konukoğlu Hastanesi ile protokol yaptıklarını söyleyen Şahin, "Bu projeden en alt gelir grubu, sosyal güvencesi olmayan ve bebek sahibi olamayan ailelere Sani Konukoğlu Hastanesi üzerinden destek vereceğiz" diye konuştu. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de katıldığı protokolde ilgili kurum temsilcileri imza attı.
BİZE ULAŞIN