İnayet Topçuoğlu Tıp Merkezi hastane oldu

İnayet Topçuoğlu Tıp Merkezi hastane oldu
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yapılan ek binasıyla tam teşekküllü hastaneye dönüşen İnayet Topçuoğlu Tıp Merkezi, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de katıldığı törenle hastane olarak yeniden hizmete açıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yaşam hakkının insanın en temel hakkı olduğuna dikkat çekerek partisinin son 13 yılda sağlık alanında yapılan yatırımları anlattı."Önce insan" anlayışıyla hizmet vermeye çalıştıklarının altını çizen Şahin, "Kadınlarımız ve çocuklarımıza öncelik verdik. Sosyal yardımları, sosyal destekleri ve sağlık sistemimizi kadınımızı ve çocuğumuzu merkeze alarak yeniden yapılandırdık" dedi.

"ÖNCELİĞİMİZ SİZSİNİZ"
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de hastanenin yapımına destek veren Fatma Şahin ve Topçuoğlu ailesine teşekkür etti. Gaziantep'te sağlık alanında çok büyük atılımlar yapılacağını belirten Şimşek, kente sağlık alanında yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi. Bakan Şimşek, Türkiye'de toplanılan her 100 liralık verginin 21 lirasının sağlığa harcandığına dikkati çekti. Türkiye'nin sağlıkta çok önemli mesafeler kat ettiğini söyleyen Bakan Şimşek, "Bizim en temel önceliğimiz sizsiniz, yani insan, beşeri sermayedir. Bugün Türkiye'de her alanda iyileşmeler devam ediyor. Hükümetimiz çalışmalarına devam ediyor" diye konuştu.

VEKİLLER DE KATILDI

Konuşmaların ardından hastanenin kurdelesi Bakan Şimşek, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Başkan Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Nejat Koçer, Şamil Tayyar, Mehmet Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile hastanenin yapımını gerçekleştiren Topçuoğlu ailesinin fertleri tarafından kesildi.
BİZE ULAŞIN