Nohutçuyu öldüren sanığa müebbet ve 15 yıl hapis cezası

Adana'da yanlışlıkla nohut satıcısını öldüren tutuklu sanık Ümmet Tatlı, "Kasten öldürme ve öldürmeye teşebbüs" suçundan müebbet ve 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Nohutçuyu öldüren sanığa müebbet ve 15 yıl hapis cezası
Adana'da kendisinden ayrılmak isteyen konsomatris eşi Altun T.'nin (23) çalıştığı barın sahibini öldürmek isterken, önünde duran nohut satıcısı Haluk Kardaşlar'ı (47) öldürdüğü ileri sürülen Ümmet Tatlı (44) "Kasten öldürme ve öldürmeye teşebbüs" suçlarından müebbet ve 15 yıl hapisle cezalandırıldı. Sanık, olayın kaza ile meydana geldiğini öne sürerken, karısı Altun T. "Cezaevinde ziyaretine gittiğimde bana 3 kız arkadaşım ile Eyyüp'ü öldüreceğini söyledi" dedi.

"EŞİNİ SATIYORDU" İDDİASI
Olay, 15 Eylül 2014'te Kuruköprü Mahallesi'nde Eyyüp Şanlı'nın işlettiği barda meydana geldi. İddianameye göre olay söyle gelişti: Tokatlı Altun T. isimli kadını rızasıyla kaçırıp, Adana'ya getiren Ümmet Tatlı, genç kadını garson ve konsomatris olarak barlarda çalıştırdı ve erkeklere pazarladı. Kadının ailesi, kızlarının durumunu sorunca da korkup, resmi nikâh yaptı. Ancak Ümmet Tatlı, resmi nikâhlı karısını erkeklere pazarlayıp, kazancına el koymaya devam etti.

BOŞANMA DAVASI AÇTI

Karısının kendisine boşanma davası açmasına sinirlenen Ümmet Tatlı, çalıştığı barı basıp patronu Eyyüp Şanlı'yı öldürmek istedi ancak silahı ateş almadı. Bar sahibi, "Hayırdır ne oluyor" demeye kalmadan Ümmet Tatlı, "Şaka yaptım" dedi ve kaçarken bir el daha ateş etti. Kurşun bar önünde nohut satan Haluk Kardaşlar'ın ölümüne neden oldu. Bu sırada bar müşterilerinden Mehmet K., saldırganın elindeki silahı ele geçirip Ümmet Tatlı'yı topuğundan vurdu.

"ÖLDÜRMEK İÇİN GİTMEDİM"
Hakkında Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açılan tutuklu sanık Ümmet Tatlı, öldürme amacının olmadığını söyleyerek, "Eşim bana boşanma davası açmıştı. Olay günü alkol aldıktan sonra eşimi almak için bara gittim. Amacım Eyyüp'ü taciz edip, karımı işten çıkarmasını sağlamaktı. Eyyüp'e silahı doğrulttum ama ateş almadı. 'Ne yapıyorsun' deyince dışarı kaçtım. Ayağım kaydı ve dengemi kaybettim. Bu sırada silah ateş aldı, nohutçuya isabet etti" dedi.

"KATLİAM YAPACAKMIŞ"
Tanık olarak dinlenen Altun T. ise, eşinin cezaevinde ziyarete gittiğinde kendisine "Silah tutukluk yapmasaydı, seni, Ebru'yu, Ceylan'ı ve Eyyüp'ü öldürecektim" dediğini söyledi. Mahkeme, sanığı cinayet ve öldürmeye teşebbüs suçlarından müebbet ve 15 yıl hapisle cezalandırdı. Sanığı topuğundan vuran Mehmet K. ise 1 yıl 6 ay hapisle cezalandırıldı.
BİZE ULAŞIN