Hedef 50 bin

Adana'da yaz spor okullarının açılışı güzel görüntülere sahne oldu. 46 branşta açılan kurslara 16 bin öğrenci başvuru yaptı. Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, "Yaz sonuna kadar bu sayı 50 bin olacak" dedi

Hedef 50 bin
Adana'da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Merkezleri törenle açıldı. Menderes Spor Salonu'nda gerçekleşen açılışta 46 branşta 6-18 yaş grubu 16 bin öğrenci aileleriyle birlikte büyük bir heyecan yaşadı. Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Adana'nın sporda önemli bir kent olduğunu belirterek, "16 bin öğrenci yaz spor okullarına kayıt yaptırdı, hedefimiz 50 bin öğrenci" dedi.

ŞAMPİYONLAR GELECEK
Okul ve sınav stresinin yazın sporla giderileceğine dikkat çeken Çakır, "Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün her yıl olduğu gibi, bu sezon da üzerine koyarak daha kapsamlı bir şekilde açtığı il spor merkezlerinden tüm çocuklarımızın yararlanmasını arzuluyoruz. Çukurova'nın bereketli toprakları gibi sporda da Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları yetişti. Devamı gelecek" dedi.

YÜZME DIŞINDAKİLER ÜCRETSİZ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ise çocuk ve gençleri spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak için il ve ilçelerde ücretsiz spor merkezleri açtıklarını ifade etti. Ataşbak, "46 branşta kurslarımızı açtık. Yüzmenin dışında tüm branşlar ücretsizdir" diye konuştu.

ENGELLİLER UNUTULMADI
"Engellilerin de spor yapmasına destek olacağız" diyen Ataşbak, "Şu anda 16 bin kişi il spor merkezi için başvurdu. 30 tesiste 300 antrenör ve personelle hedefimiz bu sayıyı 50 bine çıkarmaktır. Yaz boyunca devam edecek kurslarımızda başarı gösterenleri kulüplere lisanslı olarak kazandıracağız" dedi. Konuşmaların ardından sporcuların yaptığı gösteriler beğeni ile izlendi.
BİZE ULAŞIN