Öğrenciye istismar davası ağır cezada

Adana'da ilköğretim okulunda kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen öğretmenin davası, 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi

Öğrenciye istismar davası ağır cezada
Adana'da kız öğrencisi 14 yaşındaki G.B.'yi sınıfta öperek cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında "Çocuğun cinsel istismarı' suçundan 3 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan öğretmen İ.S.'in(44) davası, görevsizlik kararı verilerek Adana 6.Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Yasa değişikliğinden dolayı öğretmen hakkında 8 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis talep ediliyor.

TAHLİYE EDİLDİ

Olay, 28 Mart 2012 tarihinde bir ilköğretim okulunda meydana geldi. İ.S.'nin 8'inci sınıf öğrencisi G.B.'ye cinsel istismarda bulunduğu ihbarı üzerine polis, İ.S.'yi gözaltına aldı. İftiraya uğradığını söyleyen öğretmen tutuklandı ve itiraz üzerine 1 hafta sonra tahliye edildi. Savcı, öğretmen hakkında 3 yıldan 8 yıla kadar hapis istemi ile Adana 11. Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Suçlamayı kabul etmeyen öğretmen, "G.B. ile tanık 2 erkek öğrenci resim ödevlerini son gün olmasına rağmen teslim etmemişti. Mağdur öğrenci, resimlerinde hata olması nedeniyle yardım istemişti. Hatalarını gösteriyordum. Dolayısıyla yakındık. Sınıfın kapısı açıktı. Öperek taciz iddiası yalan. Ödevlerini teslim etmedikleri için böyle bir suçlamada bulunduklarını düşünüyorum" dedi.

AĞIR CEZAYA GÖNDERİLDİ
Kız öğrenci G.B. ise olayı doğrulayarak şikayetçi oldu. Erkek öğrenci V.B. ise, pencereden baktığında öğretmen ve kız arkadaşını öpüşürken gördüğünü öne sürdü. Mahkeme, geçtiğimiz yıl Haziran ayında değişen yasa ile birlikte cezasın üst sınırının 15 yıl olmasından dolayı, dava dosyasını Adana 6.Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. İ.S.'nin eğitici olmasından dolayı cezanın yarı oranında artırılması da talep ediliyor. Buna göre öğretmen hakkında 8 ile 22 yıl arasında ceza talep ediliyor.

BİZE ULAŞIN