Mezitli belediyesi sorunu çözmüyor

Mezitli ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi'ndeki Plaj Yolu Caddesi resmen unutulmuş halde. Mahalle sakinleri belediyeye veryansın ediyor, Başkan Neşet Tarhan'ı ilgisizlikle suçluy

Mezitli belediyesi sorunu çözmüyor
Mersin'in merkez Mezitli İilçesi İstiklal Mahallesi'ndeki Plaj Yolu Caddesi'nin hali içler acısı. Bozuk yola dökülen mucurun neden olduğu tozun içerisinde yaşayan vatandaşlar, yolun sahille buluştuğu noktada biriken çöplerin yaklaşık 6 aydır toplanmadığını iddia etti. Seçim öncesinde birçok kez gelip oy isteyen Mezitli Belediye Başkanı CHP'li Neşet Tarhan'ın seçim sonrasında mahalleye uğramadığını anlatan vatandaşlar; "Başkan'ı yolda görsek tanımayız herhalde" diyor.

'TOZ SOLUYORUZ'
Yaşadıkları sorunları SABAH Güney'e anlatan vatandaşlardan 64 yaşındaki Adil Erol, sıkıntının yaklaşık 6 ay önce, Plaj Yolu Caddesi'nin çeşitli çalışmalar için kazılmasıyla başladığını söyledi. İşlemi bitirilen yola daha sonra mucur döküldüğünü anlatan Erol, "Yolun sonunda MESKİ'nin arıtma tesisi pompa istasyonu inşaatı var. Oraya giren kamyonlar da bu yol içinden geçiyor ve toz içinde kalıyoruz. Sokakta oksijen yerine toz soluyoruz" dedi.

ÇÖP KAMYONU GELMİYOR
Sorunun bununla sınırlı kalmadığını ifade eden Erol, "Belediyenin GMK Bulvarı üzerine koyduğu çöp konteynırları ile sokağın sonu arasında yaklaşık 150 metre mesafe var. Yaşlılarımız ile bazı vatandaşlarımız, çöplerini sokağın sonundaki alana atıyorlar. Yolun kötü ve dar olmasını bahane eden çöp araçları sokağımıza girmiyor. MESKİ'nin inşaatına kamyonlar giriyor. Çöp arabası mı giremeyecek?" diye konuştu.

VATANDAŞ OYALIYORLAR

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ı da eleştiren Erol, "Kimsenin şahsiyetine lafımız yok. İyi bir insan olabilir ama biz sadece seçim zamanı gördük. Şimdi yolda görsem tanımam. Kendisi vatandaşa o kadar uzak yani" dedi. 50 yaşındaki Erdoğan Bölücü ise birçok kez Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ı ziyaret ettiklerini anlatarak, "Her gittiğimizde yardımcıları bir şeyler not ediyorlar ama yapılan hiçbir şey yok. Mezitli Belediyesi halkı oyalamaktan başka bir şey yapmıyor" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN