Başkan Sözlü'nün tepki gören twiti

Başkan Sözlü'nün tepki gören twiti

MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün Ermeni asıllı milletvekillerine 'Manukyan' benzetmesinde bulunması kamuoyunda tepkiyle karşılandı

  • Güney
  • Pazar 06.07.2015
Bugüne kadar yaptığı açıklamalar ve attığı tweetlerle adından söz ettiren, son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Twitter üzerinden eleştiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü bu kez de Ermeni asıllı milletvekillerine sözlü saldırıda bulundu. Sözlü'nün, 7 Haziran seçimlerinde TBMM'ye girmeye hak kazanan Ermeni asıllı milletvekilleri AK Parti'den Markar Esayan, CHP'den Selina Uzuner Doğan ve HDP'den Garabed (Garo) Paylan'a 'Manukyan' göndermesinde bulunması kamuoyunda 'çok çirkin' olarak nitelendirildi.

TEPKİ GELİNCE SİLDİ

MHP'li Hüseyin Sözlü, Twitter'dan Ermeni kökenli Türk genelev sahibi Matild Manukyan'ı kastederek "Manukyan'ın Adana'daki yeğeni mutludur. Üç teyze çocuğu daha Meclis'e girdi. AKP, CHP ve HDP'den. Ne kadar gururlansa azdır" diye yazdı. Başkan Sözlü'nün ırkçı tweeti çok tepki gördü. Twitter'da bir anda eleştiri bombardımanına tutulan Hüseyin Sözlü, bu tweetini hemen sildi.

TAZMİNAT ÖDEMİŞTİ

Başkan Sözlü'nün vukuatının ilk olmadığını söyleyen Adanalılar, "Hüseyin Sözlü Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş'a da hakaret etmiş ve hem Erdoğan'a, hem de Karakuş'a tazminat ödemeye mahkum edilmişti. Bu tür saldırgan tutumları sıklıkla görülen Belediye Başkanı'nın, "Ermeni asıllı milletvekillerine 'Manukyan' benzetmesi yapması kendisine yakışmadı" diye yorumladı.
BİZE ULAŞIN