"Manş'ı geçeceğiz"

Manş'ı geçeceğiz
Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı sponsorluğunda 6 kadın yüzücüden oluşan Türk takımı, İngiltere ile Fransa arasındaki Manş Denizi'ni yüzerek geçen ilk Türk kadın takımı olmak üzere çalışmalarını İngiltere'de sürdürüyor. Yüzücüler Nesrin Olgun Arslan ve Halime Acet'in de yer aldığı takım Rengin Börekçi, Yasemin Yıldırım, Çilem Çelik ve Beyza Kordan'dan oluşuyor.

HAVA ŞARTLARI UYGUN OLURSA
Çalışmalarını İngiltere'nin Dover şehrinde sürdüren, en büyüğü 58 en küçüğü 16 yaşında, aralarında bir de engelli yüzücü olan takım üyeleri, 16 Temmuz'a kadar, hava ve deniz şartlarının en uygun olduğu günde denizi geçecek. Takım başarıya ulaşırsa Manşı geçen ilk Türk kadın takımı unvanını alacak.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Takım kaptanı aynı zamanda 1979 yılında Manş'ı geçen ilk Türk kızı olan Nesrin Olgun Arslan, Manş Denizi'nin barındırdığı zorluklar ve zorlu güzergahıyla her yüzücünün geçmek, başarmak istediği sayılı denizlerden, yüzme maratonlarından olduğunu kaydetti. Yıllar sonra Manş'ı tekrar geçme fikrinin uzun zamandır aklında olduğunu belirten Nesrin, "Gururluyuz ve çok heyecanlıyız" dedi.
BİZE ULAŞIN