Yeni makineler geldi asfalt yapımı hızlandı

Adana Yüreğir Belediyesi yol çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Belediyenin yeni aldığı asfalt makinesi, işlemleri hızlandırdı

Yeni makineler geldi asfalt yapımı hızlandı
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yol çalışmalarının kesintisiz olarak devam ettiğini belirtti. Görev yaptığı süre içerisinde 20 yılda yapılan yol çalışmasından daha fazla yol çalışması yaptığını belirten Başkan Çelikcan "Bu kadar fazla çalışmaya rağmen hala eksik kalan yollarımız var. Kalan yolları en kısa sürede bitireceğiz" dedi. Yeni kombine sathi kaplama makinesini bölgede ilk olarak Yüreğir Belediyesi'nin aldığını belirten Başkan Çelikcan "Bu iş makinesini mahalleye dönüşen köy yollarımızın ve yeni imara açılan yollarımızın asfaltlanmasında kullanıyoruz" dedi.

BİRKAÇ KOLDAN SÜRÜYOR

Makine aynı anda bitümü ve mıcırı birlikte serdiği için yol çalışmalarının hızlı ilerlediğini vurgulayan Başkan Mahmut Çelikcan, "Klasik sistemle yapılan çalışmalarda mıcır serme makinesi arka arkaya gidiyordu. Yeni alınan iş makinesi normal ilerleyerek çalışmalarını yürütüyor. Yapılan yollarımız daha dayanıklı ve uzun ömürlü olması için çift katlı, emisyonlu sathi kaplama yapılıyor. Yol çalışmaları birkaç koldan devam ediyor. Şu günlerde 'Yeşilbağlar ve Doğankent Bahçeli evler Mahallesi'nde asfalt kaplama çalışmalarını sürdürüyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN