Cinayet davasında eşler birbirini suçladı

Kayınvalidesi Fatma Ciniviz'i öldürmek, karısını ve arkadaşını yaralamaktan yargılanan Kasım Kır, olayların, eşinin kendisini aldatması yüzünden meydana geldiğini ileri sürdü

Cinayet davasında eşler birbirini suçladı
Adana'da 15 Nisan gecesi Çukurova ilçesi Mahfesığmaz Mahallesi 79131 Sokak'ta bulunan Özlem Apartmanı 3'üncü katta alkollü iken tartıştığı kayınvalidesi Fatma Ciniviz'i (57) öldürdüğü karısı N.K. (38) ve eşinin evinde misafir kalan Ayşnur S.'yi (17) yaraladığı öne sürülen tutuklu Kasım Kır'ın (37) "Basit yaralama ve kasten öldürme" suçlarından müebbet ve 10 yıla kadar hapis istemi ile yargılanmasına başlandı. Sanık olayın eşinin kendisini aldatmasından kaynaklandığını ileri sürdü. N.K. ise, eşinin aşırı kıskanç biri olduğunu, alkol alınca da saldırganlaştığını belirterek, "Aldatma iddiası kesinlikle yalan. Ben kendisinden şikayetçiyim" dedi.

"ALDATILDIM" İDDİASI
Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan tutukla sanık, olayın eşi N.K.'nin kendisini başka erkekle aldatmasından kaynaklandığını ileri sürerek şunları söyledi: Eşim inkar ediyordu. Olay gecesi alkollüydüm. Kızıyla konuşması için kayınvalideme duruma anlattım. Bana 'Sen erkek değilsin. Kızıma karışamazsın. P..venklik yapmaya devam edeceksin' gibi laflar söyledi. Bıçak çekip, yüzümü tırmalamaya çalıştı. Kendimi korumak için bıçağı rastgele salladım. Ayşenur ile eşimi yaraladığımın farkında değildim. N.K. ise suçlamaları reddetti. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.
BİZE ULAŞIN