Türkiye için yeni bir büyüme modeli gerek

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, Türkiye'nin yeni büyüme modelinin istihdam ve katma değer ağırlıklı olması gerektiğini söyledi

Türkiye için yeni bir büyüme modeli gerek
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Türkiye'nin yeni bir büyüme modeline ihtiyaç duyduğunu belirtti. Bartık, Türkiye'nin belirli bir büyüme noktasına kadar geldiğini ancak yola yeni modellerle devam edilmesi gerektiğini söyledi. Bartık, yeni hikayeler yazmanın yeni büyüme modelleriyle mümkün olduğunu ifade ederek, şirketlerin yeni pazarlar ve büyüme modellerine ayak uydurabilmesi için yenilenmesi gerektiğini vurguladı.


YENİLENEN KAZANIYOR
"Her yeni eskir, eskimeden yenilenmeliyiz" diyen Bartık, Ar-Ge ve Ür-Ge'ye önem verenlerin her zaman öne çıktığını ve dünya piyasasında varlığını koruduğunu kaydetti. Bartık, "Yenilenen, dünyayı okuyabilen, gelişmeleri takip eden girişimciler kazanıyor, kazanmaya da devam edecektir. Gaziantep her zaman fedakâr insanların elini taşın altına koymasıyla büyümüştür. Bu anlayışın devam etmesi için çalışıyoruz. Şehir için gecesini gündüze katanlar Gaziantep'i bugünlere getirdi" dedi.

TİCARET OFİSLERİ

Geçen yıl hizmete açtıkları Erbil Ticaret Ofisi'nin çalışmalarından istifade eden Türk ve Iraklı şirket sayısının her geçen gün arttığına dikkati çeken Bartık, "Irak'ta başlattığımız ticaret ofisleri açma çalışmalarına devam edeceğiz. Tahran ve Moskova gibi iki stratejik noktaya açılacak ticaret ofisleriyle ihracatımıza katkı sağlayacağız. Bu ofisler ihracatın artırılmasının yanı sıra ülke ve şehir tanıtımına da büyük katkı sağlıyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN