Adnan Menderes'te eski tas eski hamam

SABAH Güney'in haberinin ardından Büyükşehir Belediyesi Adnan Menderes Bulvarı'ndaki kaldırım işgalini bitirdiğini açıkladı ancak göl kıyısında değişen bir şey olmadığı görüldü

Adnan Menderes'te eski tas eski hamam
SABAH Güney'de manşetten duyurduğumuz "Seyhan Gölü Halka Kapalı" haberinden sonra Büyükşehir zabıta ekipleri, kaldırımları tamamen işgal ederek vatandaşların kullanmasını engelleyen seyyar satıcıları temizlemeye başladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Denetim Şube Müdürü Ömer Akbaş nezaretindeki ekipler, baraj gölü sahilini işgal eden satıcıların masa ve sandalyelerine el koydu, tezgahları söktü. Ancak uygulamadan bir gün sonra bulvara gidenler, hiçbir şeyin değişmediğini gördü.

FARKLI YORUMLAR

Uzun zamandan beri Adana halkının dert yandığı konu SABAH Güney'de manşet olunca Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Daha önce de benzer girişimleri olan zabıtayı her defasında geri püskürten seyyar satıcılar, kaldırımları kullanmak isteyen vatandaşların uyarılarına sert tepki veriyor, hatta bazıları sabah ve akşam spor yapanları taciz ediyordu. Şikayetlerin had safhaya ulaşmasına karşın Büyükşehir zabıtasının kılını kıpırdatmaması farklı yorumlara neden oluyordu.

'KİMSE KALDIRAMAZ'
Büyükşehir Belediyesi'nin bilerek seyyarlara göz yumduğu, MHP'li Başkan Hüseyin Sözlü'nün kendi yandaşlarına Adnan Menderes Bulvarı'nı peşkeş çektiği söylentilerinin ayyuka çıktığı günlerde vatandaşlar, "Halkın malı olan kaldırımların hali içler acısıydı. Buradaki seyyar esnafı uyardığımızda, 'Gidin kime şikayet ediyorsanız edin, bizi buradan devlet gücü ile kaldıramazlar' diye tehdit savuruyordu. SABAH Güney sayesinde sesimizi yetkililere duyurabildik" diye konuştu.

DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

SABAH Güney'in konuyu manşetine taşınmasının ertesi günü Büyükşehir zabıta ekipleri Adnan Menderes'te haksız yere işgal yapanları, trafiği tehlikeye düşürecek derecede yolu kapatanları temizlemeye başladı. Yetkililer, "Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün talimatı ile çalışma başlattık. Vatandaşlarımız bu haftadan itibaren kaldırımları rahatlıkla kullanacak" dedi. Ancak zabıta uygulamasından bir gün sonra bulvara gidenler, işgalcilerin yerli yerinde durduğunu gördü.
BİZE ULAŞIN