Bebeğiyle kaçırılan kadını ışık kurtardı

Adana'da kocasının borçlu olduğu kişiler tarafından 3 aylık bebeğiyle birlikte kaçırılan 28 yaşındaki Esra Sezer, kırmızı ışıkta duran araçtan inerek canını kurtardı

Bebeğiyle kaçırılan kadını ışık kurtardı
Adana'da eşi Yusuf Sezer'in borçlu olduğu iki kişi tarafından bebeğiyle birlikte kaçırıldığı ileri sürülen 28 yaşındaki Esra Sezer, bindiği aracın kırmızı ışıkta durmasını fırsat bilerek araçtan inip bir esnafa sığınarak kurtuldu. Genç kadın, zanlıların kendilerini kocasının arkadaşı olarak tanıttıklarını iddia ederek, "Önce şüphelenmedim. Kocama mesaj atınca durumu anladım. Bindiğim araç kırmızı ışıkta durunca kendimi dışarı attım ve bir esnafa sığındım" dedi.

"KOCANIN ARKADAŞIYIZ"
Kucağında üç aylık kızıyla Ziyapaşa Mahallesi'nde kaldırımda yürüyen Esra Sezer'in yanına yaklaşan bir araçtan inenler, "Biz kocanın arkadaşlarıyız. Seni yanına götüreceğiz. Bir konu var görüşeceğiz" dedi. İkna olan genç kadın arabaya bindi ve gizliden kocasına mesaj attı. Kocasından gelen mesaj üzerine kendisini götüren kişilerin kötü niyetli olduğunu anlayan Esra Sezer, Mersin yönüne giden aracın kırmızı ışıkta durmasını fırsat bilip indi ve en yakındaki esnafa sığındı.

BAĞIRARAK KOŞTU

Kadının kaçarken çığlık atarak yardım istemesi üzerine şüpheliler olay yerinden uzaklaştı. Durum vatandaşlar tarafından polise ve eşi Yusuf Sezer'e bildirildi. Olay yerine gelen polis, kadını ve kocasını ifade için karakola götürdü. Kadının, kocasının şüphelileri tanıdığını öğrenen polis, telefonla zanlılar Emrah T. ve Süleyman E.'ye ulaşıp onları karakola çağırdı. Karakola gelen şüpheliler, sorgulanmak üzere Gasp Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi.
BİZE ULAŞIN