Cezalar protokolle hizmete dönüşüyor

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile ilçe belediyeleri arasında, hükümlülerin cezalarını kamuda çalışarak çekmelerini sağlayacak protokol imzalandı

Cezalar protokolle hizmete dönüşüyor
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Yüreğir ve Sarıçam Belediyeleri arasında, hükümlülerin cezalarını çekerken topluma yararlı işlerde çalıştırılmaları amacıyla protokol imzalandı. Protokolle birlikte, kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalışma yükümlülüğü olanlar, belediyelerde görevlendirilip temizlik, bakım-onarım gibi işlerde görev alacak.

BELEDİYELERLE İŞBİRLİĞİ

Denetimli Serbestlik Müdürü Seydi Dağlı öncülüğünde, kurum uzmanları Rifat Arslan ile Özlem Akarca, cezalarının son bir yılı denetimli serbestlik tedbirine çevrilenlerle uyum sağlamaları ve cezaevinin olumsuz koşullarından etkilenmemeleri amacıyla haklarında kamuya yararlı bir işte çalışma cezası verilen hükümlülerin, toplum hizmeti yapmaları amacıyla harekete geçti. Bu kapsamda iki belediye ile işbirliği yapıldı.

PROTOKOL İMZALANDI

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Yüreğir ve Sarıçam Belediyeleri arasında imzalanan protokol töreninde konuşan Başsavcı Vekili Musa Ünel, bu protokolün bir toplumsal sorumluluk projesi olduğunu söyledi. Hükümlülerin kamu yararına çalıştırılmasının toplumun her kesimine fayda getireceğini belirten Başsavcı Vekili Ünel, "Hükümlüler hem cezalarını çekecek, hem de kamuya fayda sağlayan işlerde ücretsiz çalışacak. Bu şekilde hakkında ceza verilen yüzlerce kişi var. Hem belediyeler hem de kamu kurum ve kuruluşlarıyla bu protokollerimizi genişleterek, yaygınlaştırmak istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN